Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

200 tysięcy złotych długu polskiego niemowlaka

Artykuł

Główny Urząd Statystyczny oszacował, że w związku z obecnym długiem publicznym, każdy urodzony w Polsce noworodek, winny jest państwu około 200 tysięcy złotych.

Placil alimenty
Autor: pixabay.com

Państwowy dług publiczny to kwota mogąca przyprawić o silny zawrót głowy. Z ostatnich obliczeń Urzędu Statystycznego wynika bowiem, że wynosi on aż 6 bilionów złotych. Część tych wierzytelności dziedziczy każde polskie niemowlę, które w dorosłym życiu powinno dokładać starań, aby minimalizować dług publiczny. Główny Urząd Statystyczny określił, że aktualnie każde nowo narodzone dziecko w Polsce, obciążone jest kwotą zadłużenia wynoszącą prawie 200 tysięcy złotych. Z racji tego, że polski dług publiczny, wraz z nieustannymi wydatkami państwa stale rośnie, a przychody nie są w stanie zaspokoić „potrzeb” organizmu państwowego, na „barki” przyszłych pokoleń spadną jeszcze większe obciążenia z przeszłości. Gdyby więc chciały one spłacać długi przodków, musiałyby bardzo ciężko i długo pracować.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat