Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„10 niesamowitych przygód Neli” - recenzja

Artykuł

Oczami Neli dzieci poznają fascynujący świat przyrody oraz codzienność ludzi z najdalszych zakątków świata.

10niesamowitych przygod neli
Autor: Materiały prasowe

Nela podróżuje po świecie od 5 roku życia. „10 niesamowitych przygód Neli” to pierwsza z jej długiej serii książek podróżniczych, tym razem wzbogacona o kody QR, dzięki którym czytelnicy mogą obejrzeć krótkie filmiki dokumentujące przygody. W swojej pierwszej publikacji Nela ma 8 lat i zabiera dzieci w podróż po Azji, Afryce i Ameryki Południowej.

Każda z przygód to oddzielna historia, w której Nela podaje podstawowe informacje na temat miejsca, w którym się znajduje i w ciekawy sposób opisuje jakie zwierzęta tam odkryła, kogo poznała i co się wydarzyło. W Tajlandii Nela karmi tygrysy, jeździ na słoniu i odkrywa zaskakujące smaki kuchni azjatyckiej. W Boliwii przemierza pustynię solną i bawi się na cmentarzysku lokomotyw. W Indonezji wspina się na wulkan. Wszystkie jej przygody są udokumentowane pięknymi fotografiami.

W tego typu książkach niezwykle ważny jest element edukacyjny. Silną stroną historii o przygodach młodej podróżniczki jest to, że wiedza podawana jest „między wierszami”. Wielu rodziców narzeka na to, że ich dzieci nie chcą się uczyć. Jednak bardzo możliwe, że problem tkwi nie w chęciach dzieci, ale sposobie podania tej wiedzy. Dzieci są z natury ciekawe świata i chcą się o nim dowiedzieć jak najwięcej. Gdy informacje są im podawane na sucho, bez kontekstu, mogą wydawać się im nudne. Jednak tutaj Nela przekazuje wiedzę niejako przy okazji, a jej fascynacja światem jest zaraźliwa. Dlatego młodsze i starsze dzieci szybko zapamiętują położenie państw czy cechy opisywanych zwierząt.

Podana w przystępny sposób wiedza i interesujące historie są niezwykle ważne, ale trudno wyobrazić sobie książkę podróżnicza bez zdjęć. Fotografie urzekają swoją zwyczajnością. Na twarzy dziewczynki widać nie tylko radość, ale także zmęczenie i trud. Takie zdjęcia uwiarygadniają opisywane przygody i stanowią prawdziwą dokumentację podróży.

„10 niesamowitych przygód Neli” to doskonały wybór, jeśli chcemy aby obudzić w dzieciach małych odkrywców i zafascynować ich pięknem i różnorodnością świata. Myślę, że z ciekawością zajrzą do niej również te dzieci, które dobrze znają Nelę z telewizji i innych książek z tej serii. „10 przygód…” pokaże im, od czego zaczęła się jej podróżnicza historia.

„10 niesamowitych przygód Neli”, Warszawa, National Geographic, 2019.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat