Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

10-latek z Chin znalazł jajo dinozaura

Artykuł

Prawie 66 milionów lat ma historyczne znalezisko, którego podczas zabawy dokonał pewien mały Chińczyk.

Dinozaur
Autor: pixabay.com

Będący ogromnym miłośnikiem prehistorycznych gadów 10-letni Zhang Yangzhe wypatrzył niedawno nad rzeką Dong Jiang „dziwny kamień”. Naszła go myśl, że przedmiot podobny jest do jaja dinozaura. Dzięki swojej wiedzy zaczerpniętej z książek i muzealnych wizyt, mały Chińczyk nie miał bowiem problemów z odróżnieniem jaja dinozaura od skały. Swoimi spostrzeżeniami dziecko podzieliło się z mamą. Kobieta postanowiła nie bagatelizować przypuszczeń synka. Skontaktowała się więc z miejscową policją, która dopilnowała, aby we wskazanym przez 10-latka miejscu, pojawili się naukowcy. Ci potwierdzili przypuszczenia chłopca. Znalezisko okazało się najprawdziwszym jajem dinozaura. Dzięki podpowiedzi dziecka, wykopano jeszcze 10 innych jaj prehistorycznego gada. Wszystkie trafiły do Muzeum Heyuan, zwanego „domem dinozaurów”.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat