Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Letnia wyprawa – tylko dla dzieci

Wydarzenie
2020-07-07

W wakacje dzieci mogą wyruszyć w wielką podróż dookoła świata. Choć jest to wyprawa internetowa, to atrakcji nie brakuje.

Letnia wyprawa
Autor: Materiały prasowe

Wakacyjne wycieczki odbywają się w każdą środę na profilu facebookowym Instytutu POLONIKA.

W tym roku zarówno wiosna, jak i lato są inne niż zazwyczaj. I nie chodzi nam o pogodę, lecz o życie, które trochę nas wszystkich zatrzymało. Nadszedł jednak czas wakacji, ruchu, aktywności wszelkiego rodzaju. Instytut POLONIKA nie przerywa swoich działań internetowych, a wręcz je przyspiesza.

Szukamy ciągle pomysłów, by najmłodszym przybliżać tematykę polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą – mówi Dorota Janiszewska-Jakubiak, dyrektor Instytutu POLONIKA. – Niezwykle ważne jest dla nas zaznajomienie dzieci z trudnymi pojęciami, jak słowo „polonik”. Dlatego staramy się czynić to w jak najatrakcyjniejszy sposób.

Hasłem pierwszego spotkania było „Jak zrobić swoje archiwum”. Teraz Instytut zaprasza do podróży po świecie, a zebrane w tym czasie pamiątki z pewnością stworzą wspaniałe wakacyjne archiwum.

Liczymy na to, że nasze wakacyjne wyprawy okażą się ciekawą przygodą. Tym razem zorganizowane przez nas wakacyjne warsztaty online są zaproszeniem dzieci do różnych aktywności w zależności od ich pasji – mówi dr Magdalena Gutowska, szef programu „Popularyzacja polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą”. – Dzięki temu wspólnie odkryjemy polskie ślady za granicą. W lipcu wyruszymy do Austrii, Niemiec, Indii i…

W wakacyjne przedpołudnia najmłodsi zobaczą, że można być mistrzem kanapek, podobnie jak Trześniewski w Wiedniu. Poznają tajniki kodowania i szyfr Enigmy. Będą też miały okazję wyruszyć do Indii, by rozwinąć swoją kreatywność i zaprojektować komnatę maharadży. Być może te wyprawy zainspirują młodych podróżników do stworzenia własnego… komiksu? O tym jak to zrobić, opowie jeden z gości.

Celem organizowanych letnich warsztatów online dla dzieci jest zapoznanie najmłodszych użytkowników Internetu z polskim dziedzictwem kulturowym będącym poza obecnymi granicami naszego kraju. Dzięki temu dzieci mają okazję poznać zarówno ciekawe miejsca, jak i zabytki i osoby związane z polską kulturą. Jednocześnie uczą się spostrzegawczości, rozwijają swoją naturalną ciekawość odkrywania i tworzenia czegoś nowego.

Warsztaty odbywają się na Facebooku na profilu Instytutu POLONIKA od 1 lipca, w każdą środę wakacji, o godz. 10:00. Przed każdym spotkaniem udostępniana jest lista materiałów, które warto przygotować na każde spotkanie, by aktywnie w nim uczestniczyć.

Terminy wydarzenia

Termin
Miejsce
Dodatkowe informacje
08.07.2020 10:00 (Śr)
Facebook
Instytut POLONIKA
15.07.2020 10:00 (Śr)
Facebook
Instytut POLONIKA
22.07.2020 10:00 (Śr)
Facebook
Instytut POLONIKA
29.07.2020 10:00 (Śr)
Facebook
Instytut POLONIKA
05.08.2020 10:00 (Śr)
Facebook
Instytut POLONIKA
12.08.2020 10:00 (Śr)
Facebook
Instytut POLONIKA
19.08.2020 10:00 (Śr)
Facebook
Instytut POLONIKA
26.08.2020 10:00 (Śr)
Facebook
Instytut POLONIKA

Informacja prasowa

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat