Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

KARAMPUK. BAŚŃ O KRÓLIKU Z CYLINDRA

Wydarzenie
2018-05-15

2 czerwca odbędzie się, ostatnia w tym sezonie, premiera w Teatrze Lalka – spektakl pt. Karampuk. Baśń o króliku z cylindra w adaptacji i reżyserii Grzegorza Turnaua.

Karampuk
Autor: Materiały prasowe

Autorką scenografii, projektów kostiumów i lalek jest Joanna Braun, która obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia artystycznej pracy.

LUDWIK JERZY KERN
KARAMPUK. BAŚŃ O KRÓLIKU Z CYLINDRA
Adaptacja, reżyseria, muzyka, teksty piosenek:
Grzegorz Turnau
Scenografia, kostiumy, lalki: Joanna Braun
Choreografia: Iwona Runowska
Aranżacje: Paweł Piątek, Grzegorz Turnau
Przygotowanie wokalne: Aldona Krasucka
Asystent reżysera: Aneta Harasimczuk
Konsultacje iluzjonistyczne: Maciej Pol
Obsada: Bartosz Blachura (skrzypce), Rafał Derkacz (gościnnie), Aneta Harasimczuk, Wojciech Kondrat (skrzypce; gościnnie), Andrzej Perzyna, Olga Ryl Krystianowska, Piotr Tworek

Grzegorz Turnau o spektaklu: „Karampuk to baśń o inności. Ktoś, kto rodzi się w cylindrze, żeby ratować reputację rodzica, wcielając się przy tym w zwierzę futerkowe, nie ma łatwego startu. Czytałem tę książkę jako dziecko, dziś czytam jako dziadek. Poza klasycznym już, Kernowskim nadrealizmem, znajduję w niej pytanie o afirmację dziwności, inności, egzotyki − jako źródła inspiracji, ruchu i przemiany. Ludwik Jerzy Kern wyprzedził w mojej wyobraźni E.T., Alfa − przed nimi był tylko Tytus de Zoo. Karampuk przybywa znikąd i, wzruszająco taktownie, wyprowadza się donikąd. Ale jednak udaje mu się nawiązać z chłodnym i narcystycznym iluzjonistą nić czułości i wzajemnej uwagi. Kiedy Miguel Campinello de la Vare Zapassas zwraca się wreszcie do Karampuka per „moje dziecko”, pojawia się coś, co zwykliśmy nazywać nadzieją.”
Nosorożce w dorożce, Żyrafa u fotografa, Dwa jeże... kto z nas nie czytał zabawnych utworów Ludwika Jerzego Kerna, których bohaterami autor tak chętnie czyni zwierzęta? Ich lista jest długa. Można na niej znaleźć jeszcze jednego niezwykłego bohatera. Przygody królika Karampuka, który urodził się w cylindrze sławnego na cały świat magika Zapassasa, obfitują w tajemnicze spotkania i pełne humoru nieporozumienia. Stają się też okazją do zawiązania niecodziennej przyjaźni. Autorskie przedstawienie Grzegorza Turnaua przyniesie publiczności wiele niespodzianek. I to nie tylko muzycznych.

Terminy wydarzenia

Termin
Miejsce
Dodatkowe informacje
18.09.2018 11:00 (Wt)
Warszawa
Teatr Lalka
19.09.2018 11:00 (Śr)
Warszawa
Teatr Lalka
20.09.2018 11:00 (Czw)
Warszawa
Teatr Lalka
21.09.2018 10:00 (Pt)
Warszawa
Teatr Lalka
10.11.2018 17:30 (So)
Warszawa
Teatr Lalka
13.11.2018 11:00 (Wt)
Warszawa
Teatr Lalka
14.11.2018 11:00 (Śr)
Warszawa
Teatr Lalka
15.11.2018 11:00 (Czw)
Warszawa
Teatr Lalka
16.11.2018 10:00 (Pt)
Warszawa
Teatr Lalka

Informacja prasowa

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat