Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Dziecko jest tego warte

Wydarzenie
2024-05-10

Już 28 maja od godz. 10:00 zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Dziecko jest tego warte”, które odbędą się w auli Szpitala im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie.

Dziecko-jest-tego-warte600
Autor: Materiały prasowe

Podczas wydarzenia kobiety przygotowujące się do ciąży i porodu spotkają się z położnymi oraz dietetykiem by zdobyć kompleksową wiedzę na temat pierwszego kontaktu z noworodkiem, karmienia piersią i żywienia. W swobodnej atmosferze uczestniczki będą mogły porozmawiać ze specjalistkami i zadać im pytania. Do 19 maja 2024 roku można również wziąć udział w konkursie fotograficznym organizowanym w ramach wydarzenia.

Sprawdzone informacje z pierwszej ręki

Przygotowujesz się do pierwszego spotkania ze swoim dzieckiem, ale nie wiesz od czego zacząć? A może przeczytałaś już kilka książek na temat karmienia piersią i chciałabyś skonsultować wątpliwości z ekspertami by dowiedzieć się, jak to wygląda w praktyce? Warsztaty „Dziecko jest tego warte” to unikalna możliwość by poznać placówkę i jej personel oraz zdobyć sprawdzone informacje z pierwszej ręki. Wydarzenie jest organizowane już po raz dziewiąty z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią jako oddolna inicjatywa personelu Szpitala Karowa. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i warto wpisać je w swój kalendarz już dziś!

Warsztaty i indywidualne konsultacje

Uczestniczki wydarzenia „Dziecko jest tego warte” będą miały okazję wysłuchać warsztatów dotyczących pierwszego spotkania z dzieckiem, żywienia w okresie ciąży i laktacji, rozszerzania diety u dziecka oraz korzyści z karmienia piersią – zarówno dla mamy jak i dziecka. Położne i Certyfikowane Doradczynie Laktacyjne chętnie udzielą również porad i odpowiedzi na nurtujące pytania podczas indywidualnych konsultacji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 w auli Szpitala Karowa i będzie złożone z bloków tematycznych, z których ostatni rozpocznie się o godzinie 13:15.

Zrodzone z powołania

Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy położnej, Edukatorki d/s laktacji oraz Certyfikowanej Doradczyni Laktacyjnej Agnieszki Muszyńskiej, która od 33 lat wspiera pacjentki Szpitala Karowa, gdzie prowadzi również Poradnię Laktacyjną. Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu rozwiązuje nawet najbardziej złożone i rzadkie problemy swoich pacjentek. Zaraziła powołaniem również inne położne i dyrekcję szpitala, czego owocem stała się inicjatywa „Dziecko jest tego warte”.

„Codziennie spotykam się z kobietami, które dokładają wszelkich starań by przygotować się do nowej roli w swoim życiu. Znam obawy i problemy, z którymi się borykają po urodzeniu dziecka, odpowiadam na ich pytania i wspieram w całym procesie. Dlatego postanowiłam stworzyć warsztaty, które z jednej strony zapewnią unikalną wiedzę na ważne tematy i rozwieją wątpliwości, a z drugiej dadzą odwiedzającym możliwość poznania szpitala i jego personelu, który zawsze chętnie udzieli im cennych wskazówek.” – mówi Agnieszka Muszyńska.

W trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią położne Szpitala Karowa przeprowadzą również zamknięte warsztaty dla pacjentek przebywających aktualnie w placówce.

Konkurs fotograficzny

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią organizowany jest również konkurs fotograficzny, do którego zaproszone są wszystkie kobiety chcące podzielić się ze światem pamiątką z wyjątkowej chwili, jaką jest karmienia dziecka piersią. By zgłosić zdjęcie do konkursu, wystarczy do 19 maja 2024 roku wysłać je na dedykowany adres mailowy konkurs2024@szpitalkarowa.pl. Jury wyłoni zdobywców I, II i III nagrody, możliwe jest również przyznanie dodatkowych wyróżnień. Nagrodzony zostanie również laureat Nagrody Publiczności, którego zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów internautów, które można oddawać na stronie www oraz w mediach społecznościowych szpitala. Do wygrania są bony podarunkowe na zakupy w sieci sklepów dla dzieci o odpowiedniej wartości 500, 350 i 250 zł, które zostaną wręczone na głównej scenie Pikniku Rodzinno-Edukacyjnego Szpitala Karowa 15 czerwca br. Zdjęcia zwycięzców konkursu będą również prezentowane w holu Szpitala Karowa od 15 czerwca 2024 r. przez cały rok!

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz konkursu są dostępne na stronie internetowej Szpitala Karowa.

Ramowy plan wydarzenia:

10:00 – 10:30 Jak przygotować się do karmienia piersią. Mgr Agnieszka Muszyńska, położna, CDL, Edukator ds. laktacji
10:30 – 11:00 Zacznij od siebie, czyli jak odżywiać się w czasie ciąży i w czasie laktacji. Mgr Monika Krzemińska, dietetyk
11:00 – 11:30 Pierwsze spotkanie z Twoim dzieckiem. Mgr Magdalena Piźlecka położna, CDL
11:30 – 11:45 Przerwa
11: 45 – 12:15 Karmienie dziecka na żądanie – co to znaczy? Wasze pierwsze wspólne dni. Mgr Dorota Ciszewska- położna, CDL, Wiktoria Dobrowolska- położna, Edukator ds. laktacji
12:15 – 12:45 O co tyle hałasu? – skład mleka kobiecego. Mgr Agnieszka Paderewska, pielęgniarka, CDL
12:45- 13:15 Jak uniknąć problemów w czasie karmienia dziecka piersią. Trochę mitów. Mgr Agnieszka Muszyńska, położna, CDL
13:15- 13:45 Zadbajmy o zdrowe nawyki żywieniowe dziecka – parę słów o rozszerzaniu diety. Mgr Karolina Zwierz, położna CDL
13:45 – 14:15 Indywidualne konsultacja z Certyfikowanymi Doradcami laktacyjnymi (CDL).

Terminy wydarzenia

Termin
Miejsce
Dodatkowe informacje
28.05.2024 10:00 (Wt) - 28.05.2024 14:15 (Wt)
Warszawa
Szpital Karowa

Informacja prasowa

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat