Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Bajkowe Ferie w Mieście

Wydarzenie
2019-02-11

Dla dzieci, które zimowe ferie spędzają w mieście, Galeria Katowicka przygotowała ich bajkowo - teatralną wersję.

Bajkowe ferie katowice
Autor: Materiały prasowe

W poniedziałek, 18 lutego, na Scenie w Galerii na poziomie +2 odbędą się wyjątkowe przedstawienia z udziałem aktorów ze śląskich scen teatralnych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a do wyboru - trzy różne, ponadczasowe i fascynujące sztuki.

Teatralny poniedziałek w Galerii Katowickiej rozpocznie się przedstawieniem pt. „Fabryka zabawek”. Musicalowa bajka opowiada historię magicznej pracowni i rzemieślnika Stanisława, który tworzy zabawki dla dzieci. To właśnie w jego warsztacie powstają lalki, misie, pajacyki i kolejki, które… nocą ożywają. Co wydarzy się w pracowni? Kto okaże się czarnym charakterem? Na te pytania dzieci znajdą odpowiedź podczas spektaklu, który rozpocznie się o godz. 10:00.

Kolejne przedstawienie - „Kryształowa Królowa Śniegu” - to przygotowana na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena - muzyczna opowieść o Kaju, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Jego opuszczona i zmartwiona siostra rozpoczyna poszukiwania, podczas których napotyka na wiele niebezpieczeństw… O tym, jak zakończy się ta historia, będzie można przekonać się o godz.14:00 na Scenie w Galerii.

Ostatnią z przewidzianych teatralnych atrakcji będą perypetie zabawnego koziołka, czyli „Koziołek Matołek i jego przygody”. Na sztukę, opartą na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentowicza, Galeria zaprasza dzieci o godz. 18:00. Wraz z głównym bohaterem najmłodsi zwiedzą różne zakamarki świata, powalczą samurajskim mieczem, odkryją słowne łamigłówki oraz poznają afrykańskie piosenki.

Wszystkie spektakle, organizowane w Galerii Katowickiej w ramach Bajkowych Ferii w Mieście, są bezpłatne i trwają około 1 godziny. Galeria zaprasza na nie dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne (do 10 roku życia). Na wszystkich chętnych czeka około 170 komfortowych, siedzących miejsc na każdym z przedstawień.

Spektakle będą odbywać się zgodnie z harmonogramem:
18 lutego 2019: „Fabryka Zabawek”, godz. 10:00
18 lutego 2019: „Kryształowa Królowa Śniegu”, godz. 14:00
18 lutego 2019: „Koziołek Matołek i jego przygody”, godz. 18:00

Terminy wydarzenia

Termin
Miejsce
Dodatkowe informacje
18.02.2019 10:00 (Pn)
Katowice
Galeria Katowicka
18.02.2019 14:00 (Pn)
Katowice
Galeria Katowicka
18.02.2019 18:00 (Pn)
Katowice
Galeria Katowicka

Informacja prasowa

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat