Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Akademia teatralna inspiruje najmłodszych w King Cross Praga!

Wydarzenie
2020-02-27

W ten weekend rusza siódma odsłona Akademii King Cross Praga!

Spotkania teatralne
Autor: Materiały prasowe

W tegorocznym cyklu dla najmłodszych zaplanowano siedem różnych, zabawnych spektakli teatralnych, które będą kolejno odgrywane w poszczególnych miesiącach. Na pierwsze z nich, pt. „Zamieszanie w lodowej krainie”, Akademia King Cross Praga zaprasza już w sobotę, 29 lutego. Na małych widzów po przedstawieniach czekają animacje i zabawy.

Na odkrywanie przez dziecko świata teatru nigdy nie jest za wcześnie. Teatr to wyjątkowe miejsce, które uczy, uwrażliwia, bawi, rozwija jego wyobraźnię, a także wpływa na kształtowanie osobowości i wspomaga rozwój emocjonalny. Uczestnicząc w przedstawieniach jako widzowie, dzieci identyfikują się z bohaterami, odczuwają różne emocje ucząc się także odróżniać dobro od zła.

Do świata niezwykłych bohaterów i baśni przeniosą najmłodszych historie opowiedziane w siedmiu różnych spektaklach, wystawianych przez teatralną Akademię King Cross Praga. Każde z nich stanowi niesamowitą przygodę odkrywania równoległego świata bajek z ważnym przesłaniem. Przed wakacjami publiczność ma możliwość zobaczyć aż cztery widowiska teatralne.

Najbliższe przedstawienie pt. „Zamieszanie w lodowej krainie” zostanie wystawione 29 lutego w dwóch spektaklach– o godz. 12.00 i 15.00. Mali widzowie przeniosą się do lodowej krainy, gdzie poznają królową śniegu i rycerza Sopla. Dowiedzą się o różnych zakątkach świata, a przede wszystkim o biegunie północnym i jego mieszkańcach, dla których ważne są takie wartości jak wzajemna pomoc i przyjaźń.

Kolejny spektakl zaplanowano na 28 marca. Będzie to przedstawienie pt. „Cyfrowy Kapturek – nowa historia”. Znana wszystkim bajka o dziewczynce w czerwonym kapturku posłuży do opowiedzenia nowej historii, na miarę nowych czasów, gdzie na najmłodszych czyhają zagrożenia w cyberprzestrzeni.

Trzecie z przedstawień odbędzie się 25 kwietnia. To niebanalny, interaktywny spektakl pt. „Na straganie – historia prawdziwa”. Tym razem to owoce i warzywa mają głos. Zachęcają do życia w duchu „less waste” i niemarnowania żywności.

Ostatnie z przygotowanych spotkań z publicznością zaplanowano na 30 maja, pt. „Kapitan Długonosy i jego losy”. To interaktywna, przezabawna historia grupy rozbitków-piratów na bezludnej wyspie i ich perypetii przy naprawie statku. Duża dawka humoru i zabawy nie przysłania moralnego przesłania o tym, że wszyscy jesteśmy równi.

- Dostarczenie wartościowej rozrywki dla całej rodziny i przekazanie pozytywnych emocji, to cel, który przyświecał nam w trakcie planowania kolejnej odsłony Akademii King Cross Praga. Starannie dobrane spektakle dla dzieci zawsze cieszą się niezwykłym zainteresowaniem najmłodszych amatorów kulturalnej oferty naszego centrum – mówi Monika Leszczyńska, zastępca dyrektora centrum handlowego King Cross Praga. - Zależy nam, aby odwiedzający nas klienci mogli nie tylko wygodnie zrobić zakupy, a także wartościowo spędzić czas w naszym centrum handlowym.

Cykl przedstawień odbywających się w ramach Akademii King Cross Praga:
29.02.2020 - „Zamieszanie w lodowej krainie”
28.03.2020 - „Cyfrowy Kapturek – nowa historia”
25.04.2020 - „Na straganie – historia prawdziwa”
30.05.2020 - „Kapitan Długonosy i jego losy”.

Sobotnie teatrzyki będą odgrywane w dwóch porach – o godz. 12:00 i 15:00. Udział w nich jest bezpłatny.

Terminy wydarzenia

Termin
Miejsce
Dodatkowe informacje
29.02.2020 12:00 (So)
Warszawa
King Cross Praga
29.02.2020 15:00 (So)
Warszawa
King Cross Praga
28.03.2020 12:00 (So)
Warszawa
King Cross Praga
28.03.2020 15:00 (So)
Warszawa
King Cross Praga
25.04.2020 12:00 (So)
Warszawa
King Cross Praga
25.04.2020 15:00 (So)
Warszawa
King Cross Praga
30.05.2020 12:00 (So)
Warszawa
King Cross Praga
30.05.2020 15:00 (So)
Warszawa
King Cross Praga

Informacja prasowa

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat