Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Wszystkie przygody Żabka i Ropucha” – recenzja

Artykuł

Klasyka literatury dziecięcej w najnowszej, pięknej odsłonie. Światowy bestseller, który zachwyci dużych i małych.

Zabka ropucha
Autor: Materiały prasowe

Arnold Lobel stworzył ponadczasową opowieść dla najmłodszych, która zachwyca mądrością i ciepłem płynącym z każdej stronicy. Zjednał sobie serca krytyków, zdobył liczne nagrody, a ponadto wpisał się w świadomość milionów czytelników na całym świecie – a to wszystko dzięki dwóm pociesznym żabom. Nie ulega wątpliwości, że „Wszystkie przygody Żabka i Ropucha” to uniwersalna opowieść, która bawi, a ponadto ujmuje do głębi, ucząc wrażliwości.

Arnold Lobel stworzył postacie Żabka i Ropucha już kilkadziesiąt lat temu, ale ich przygody do dziś cieszą się wielką popularnością na całym świecie. Żabek i Ropuch są prawdziwymi przyjaciółmi, których przygody wciągają bez reszty w świat pełen ciekawych sytuacji. Dzięki Wydawnictwu Literackiemu możemy cieszyć się tą wyjątkową książką w wyjątkowej, eleganckiej oprawie. To wydanie w szczególności zasługuje na uwagę, bowiem jest kolekcjonerskie i co więcej – zawiera wszystkie części przygód Żabka i Ropucha w jednym tomie. Teraz także ja i moja córka miałyśmy okazję poznać perypetie wesołego Żabka i refleksyjnego Ropucha. Jak nam się podobało? Tak bardzo, że będziemy wracać do tej książki nie raz i nie dwa.

„Wszystkie przygody Żabka i Ropucha” Arnolda Lobela to książka, która chwyta za serce już od pierwszych chwil spędzonych na jej lekturze. Piękne ilustracje cieszą oczy wyważoną kompozycją kolorystyczną i subtelnymi detalami, które nawiązują do czytanego tekstu. Sprawia to, że czytanie przytulonemu maluchowi jest dla niego jeszcze bardziej fascynujące, bo może paluszkami wskazywać na obrazki w trakcie czytania i zadawać dodatkowe pytania. Duża czcionka natomiast pozwala starszakom na samodzielne czytanie i doskonalenie się w tej sztuce. Pocieszne żabki są wesołe, mądrze rozwiązują problemy i potrafią pokazać czym jest prawdziwy szacunek. Czasem też robią psikusy, które bawią wszystkich dookoła. Ich relacja jest naprawdę wyjątkowa i godna naśladowania. Dzięki nim dzieci mogą uczyć się rozumienia znaczenia przyjaźni oraz tego jak rozwiązywać wspólne problemy. Ujmujące jest także to, że żabki potrafią cieszyć się rutyną codzienności, dowodząc tym samym, że nawet obowiązki mogą dawać radość.

Uważam, że niniejsza książka powinna znaleźć się w biblioteczce każdego malucha, gdyż perypetie Żabka i Ropucha to prawdziwy elementarz o przyjaźni i afirmacji życia. Książka w łagodny i spójny sposób uczy dostrzegać piękno oraz rozwijać wrażliwość. A to wszystko bez nachalnego dydaktyzmu, który mógłby być odstraszający. Wszystko to sprawia, że lektura „Wszystkich przygód Żabka i Ropucha” pozostaje na długo w pamięci.

„Wszystkie przygody Żabka i Ropucha”, Arnold Lobel, Wydawnictwo Literackie, 2017.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat