Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Wstydliwe dolegliwości kobiet w ciąży

Artykuł

Krępujących przypadłości fizycznych w stanie błogosławionym nie brakuje. Oto wybrane przykłady.

Wstydliwe dolegliwosci ciaza
Autor: pixabay.com

Przyszłe mamy nagminnie czują się onieśmielone i zakłopotane, gdy muszą komukolwiek przyznać się do swoich dolegliwości ciążowych. Różnorakie „przeszkadzajki” dobrego samopoczucia to jednak w okresie ciąży: stan naturalny.

Spora ilość ciężarnych zauważa u siebie w ciągu dziewięciu miesięcy poprzedzających poród zwiększoną potliwość. Jest to skutek m.in. tego, że organizm kobiety działa wtedy na zwiększonych obrotach, a hormony szaleją jeszcze bardziej niż zwykle. Pomaga oczywiście częste mycie się, używanie dezodorantów i dbanie o dostarczanie kobiecemu wnętrzu odpowiedniej ilości płynów.
Masową dolegliwością stanu błogosławionego są także zaparcia. Mogą one przyczyniać się nie tylko do dyskomfortu psychicznego i fizycznego ciężarnej, ale i do bólów brzucha. Jeśli przyszła mama nie wypróżnia się co dwa dni, powinna o tym koniecznie poinformować lekarza. Ten poleci najprawdopodobniej modyfikację codziennej diety, zachęci do konsumpcji większej ilości wody, przepisze odpowiedni syrop lub inny skuteczny środek medyczny.

Jedną z bardzo wstydliwych przypadłości ciążowych jest występowanie u kobiet oczekujących potomstwa wzdęć i gazów. Pocieszającym faktem jest jednak ten, że dolegliwość ta ustępuje zazwyczaj po pierwszym trymestrze ciąży. Deprymujący dla przyszłych mam jest również problem z trzymaniem moczu. Z niekontrolowanym popuszczaniem moczu można jednak na szczęście walczyć odpowiednimi ćwiczeniami mięśni dna miednicy. Ich trenowanie warto kontynuować również i po urodzeniu potomka.

Kłopotliwą przypadłością charakterystyczną dla stanu błogosławionego są mdłości i wymioty. Pomóc tutaj może m.in. odpowiednie nawodnienie organizmu oraz włączenie do codziennej diety imbiru. Lekarz prowadzący ciążę powinien podpowiedzieć również inne skuteczne remedia.

Rodzina niektórych przyszłych mam może zauważyć, że ciężarna z ich otoczenia nagminnie chrapie. Związane to jest ze zmianami hormonalnymi oraz zmniejszeniem się przestrzeni dla płuc ciężarnej. Maluszek wewnątrz ciała swojej mamy bowiem rośnie i zawłaszcza dla siebie ową przestrzeń.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 1.1/5. Oceniono 1 raz.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat