Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

Unikalna porodówka już niedługo we Wrocławiu

Artykuł

Pierwsza w Polsce porodówka dla matek spodziewających się urodzić nieuleczalnie chore dzieci powstanie za kilka tygodni w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.

Unikalna porodowka wroclaw
Autor: By Julo - Praca własna, Domena publiczna

Najprawdopodobniej już po wakacjach ciężarne, które zdecydują się urodzić potomstwo z bardzo poważnymi wadami, będą mogły skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanej porodówki. W przypadku nieuleczalnie chorych dzieci, nie wiadomo, czy pożyją one kilkanaście godzin czy dni, dlatego pracownicy i dyrekcja Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w stolicy Dolnego Śląska, postanowili pomóc rodzicom, w jak najlepszym wykorzystaniu czasu z noworodkiem. Rodziny, w których na świat ma przyjść nieuleczalnie chore dziecko, mają inne potrzeby i nastroje od tych rodziców, którzy spodziewają się narodzin zdrowego maluszka. Pacjentki oczekujące na narodziny ciężko chorego dziecka otrzymają więc specjalnie wyodrębnioną przestrzeń, w której będą mogły pożegnać się wraz z najbliższymi z nowo narodzonym potomkiem, wsparcie psychologa i ginekologa. W przyszłym tygodniu ruszy remont sal, które przeznaczone zostaną na potrzeby hospicyjnej porodówki. Gdy przygotowania zostaną ukończone, rozpocznie się przyjmowanie pierwszych chętnych pacjentek.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat