Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

“Tajemnica mody” - recenzja

Artykuł

Doskonale wiem jak trudno jest wybrać lekturę dla dziecka w wieku 7-9 lat. Zależy nam na znalezieniu książki, która będzie ciekawa i zachęci młodego czytelnika do samodzielnego czytania.

Tajemnica mody
Autor: Materiały prasowe

Seria “Biuro Detyktywistyczne Lassego i Mai” będzie strzałem w dziesiątkę!

“Kryminał dla dzieci? Niemożliwe!”. Z takimi reakcjami spotykam się z rodzicami, którym polecam serię “Biura Detyktywistycznego...”. Gdy dziecko zaczyna samodzielnie czytać, pragniemy polecać mu tytuły, które go zainteresują, wręcz obudzą w nim fascynację do odkrywania literatury. I tu zaczyna się kłopot. Przeszukując półki w księgarni mamy do wyboru opowiadania dla młodszych dzieci lub tytuły z długimi tekstami, przez co dziecko może się zniechęcić.

Kryminały dla dzieci pisane przez Martina Widmarka pokochali mali czytelnicy i ich rodzice. “Tajemnice mody” to kolejna książka z serii i kolejna kryminalna zagadka do rozwiązania. Tym razem para przyjaciół - Lasse i Maja muszą rozwiązać zagadkę zniknięcia ukochanej kotki sławnego projektanta, która zostaje porwana podczas odwiedzin miasteczka Valleby. Czy i tym razem uda się rozwiązać zagadkę?

Ogromnym atutem serii “Biuro Detyktywistyczne Lassego i Mai” są zagadki kryminalne, które wbrew pozorom nie są łatwe. Mieszkańcy miasteczka kryją w sobie tajemnice, przez co młody czytelnik ma utrudnione zadanie. Ba! Nawet ja, oczytany czytelnik w literaturze z kryminalnym tłem, nie zgadłam, kto jest porywaczem kotki. Każda z części, które co ważne nie są ze sobą powiązane, liczą niecałe sto stron. Oryginalne ilustracje stworzone przez Helenę Willis i duża czcionka tylko przyciągają młodych czytelników.

“Tajemnice mody” to idealna lektura do trenowania dla początkującego czytelnika, ale również niesamowita przygoda dla detektywa - amatora. Koniecznie sięgnijcie po “Tajemnice mody” i sprawdźcie, czy wam uda się rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia ukochanej kotki Jean - Laurenta.

Martin Widmark, Tajemnica mody, Zakamarki 2017

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat