Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Pucio i ćwiczenia z mówienia” – recenzja

Artykuł

Książka ma w sobie coś, co przyciąga do siebie dzieci.

Pucio cwiczenia mowienie
Autor: Materiały prasowe

Główny bohater to sympatyczny chłopiec o imieniu Pucio. W trzecim tomie wraz z rodziną jedzie na ferie w góry. Cała książka jest bardzo spójna i opowiada pełną historię Pucia i jego najbliższych. Najpierw pakuje walizki i jedzie do cioci i wujka, potem bierze udział w wielu przygodach, aż wreszcie wraca do domu i wspomina beztroski czas zimowych ferii.

Bardzo ciekawa fabuła i dużo pouczającej treści sprawia, że historia jest prosta, bliska dziecięcej wyobraźni. Pucio rozwija się razem z dziećmi. W trzecim tomie autorce również udało się przemycić naukę poprzez zabawę. Najpierw, kiedy był małym chłopcem bawił się onomatopejami. Dźwięki, które otaczały go w książce zachęcały małe dzieci do naśladowania, powtarzania. Następnie w życiu chłopca pojawiły się wyrazy. Kiedy Pucio podrósł, rozwinął swój zasób słów i poznał wiele czasowników. Teraz, gdy Pucio jest jeszcze starszy, uczy się opowiadać, tworzyć dialogi, odmieniać słowa. W książce „Pucio i ćwiczenia z mówienia” dzieci mogą ćwiczyć i rozwijać mowę zdaniową i podstawowe zasady gramatyki, jak na przykład odmiana czasowników. Nie są to schematyczne ćwiczenia z mówienia czy wierszyki dźwiękonaśladowcze. Zdania w książce są bardziej złożone od tych w poprzednich częściach. Książka zawiera dużą ilość pytań. Dzięki nim dziecko może się wypowiedzieć i budować poprawne zdania. Na każdej stronie znajdują się ilustracje i pytania, które warto zadać dziecku. Pytania te zostały tak skonstruowane po to, by zachęcić dziecko do odpowiedzi, odmiany rzeczowników i czasowników. Bardzo ważnym elementem są dialogi ze słownictwem dostosowanym do dziecka i sugestie dla rodziców, na co warto zwrócić uwagę i jakie pytania zadać, by zachęcić dziecko do współpracy. Pod koniec książki przypomniane zostały obrazki, które wystąpiły wcześniej. Dzięki nim, dziecko może powtórzyć i utrwalić sobie wszystko to, czego doświadczył Pucio. Może spróbować też samodzielnie opowiedzieć.

Autorka wie, co lubią dzieci. Marta Galewska - Kustra jest logopedą i potrafi dobrać odpowiednie narzędzia, by rozwijać umiejętności małego czytelnika. Każda część z serii o sympatycznym Puciu jest dostosowana do danego etapu rozwoju mowy i doskonale wspiera nie tylko terapię logopedyczną w gabinecie lekarskim, lecz pomaga również rodzicom w stymulowaniu rozwoju mowy u małego dziecka. Warto zapoznać się z poradami autorki, która wyjaśnia jak korzystać z książki, by przyniosła zamierzone rezultaty. Ilustracje autorstwa Joanny Kłos są wesołe, wyraźne i jednoznaczne. Dzieci mogą się łatwo skupić i opowiedzieć, co się dzieje. Nie ma zbędnych obrazków rzeczy, które mogą odwróć uwagę dziecka. Książka jest wydana w dużym formacie i ma kartonowe strony dostosowane do małych czytelników. Każde dziecko musi poznać Pucia i jego rodzinę.

Marta Galewska – Kustra, „Pucio i ćwiczenia z mówienia”, Warszawa, Nasza Księgarnia, 2018 rok

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat