Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Żywienie

Przez błąd pracowników przedszkola zmarło dziecko

Artykuł

Uczęszczający do jednego z amerykańskich przedszkoli 3-latek zmarł po tym, jak opiekunowie podali mu kanapkę z produktem, na który był uczulony.

Blad przedszkole zmarlo dziecko
Autor: pixabay.com

Kontakt z alergenami, na które organizm danej osoby jest szczególnie wrażliwy, może mieć bardzo tragiczne skutki. Przekonał się o tym personel jednej z nowojorskich placówek opiekuńczo-wychowawczych, do której jeszcze niedawno uczęszczał 3-letni Elijah. Na początku listopada opiekunowie dziecka podali maluchowi kanapkę z grillowanym serem, zapomniawszy o tym, że ich podopieczny jest uczulony na produkty mleczne. Mimo że w dokumentacji dotyczącej chłopca było wyraźnie napisane o alergii dziecka, personel Seventh Avenue Center for Family Services w porze posiłku maluchów, nie wziął tej informacji pod uwagę. Po spożyciu „pechowej” kanapki, 3-latek doznał szoku anafilaktycznego. Poinformowana o zdarzeniu matka dziecka, musiała sama zawieźć synka do szpitala, gdyż personel placówki opiekuńczo-wychowawczej, zamiast wezwać karetkę, zdecydował, że w pierwszej kolejności skontaktuje się z kimś z rodziny dziecka. Gdy 3-latek dotarł w końcu do placówki medycznej, rozpoczęła się walka o jego życie. Lekarzom nie udało się jednak zatrzymać skutków wstrząsu alergicznego. Dziecko zmarło.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat