Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Pamiętniki Maddie” - recenzja

Artykuł

Nastolatkowie w dzisiejszym świecie często otrzymują od nas łatkę osób bez ambicji, życiowych celów i wielkich marzeń. Zupełnym zaprzeczeniem tego stereotypu jest Maddie Ziegler.

Pamietniki maddie
Autor: Materiały prasowe

Biorąc po raz pierwszy do ręki książkę autorstwa nieznanej mi (jak wówczas sądziłam) Maddie Ziegler, miałam mieszane uczucia. Spodziewałam się lekkiej, odrobinę ckliwej opowieści o słodkiej nastolatce, a tymczasem okazało się, że zostaję zaproszona do świata prawie dorosłej dziewczyny, która twardo stąpa po ziemi, ale jednocześnie nie zatraciła swego dziecięcego uroku. Największym jednak zaskoczeniem był dla mnie fakt, że autorka książki w momencie pisania pamiętników miała jedynie czternaście lat, a język, którym się posługiwała, w niczym nie przypominał słownictwa, które zdarza mi się słyszeć z ust jej rówieśniczek. Książka Maddie Ziegler wywoływała we mnie najróżniejsze uczucia, jednak zaskoczenie i zachwyt towarzyszyły mi od pierwszej aż do ostatniej strony bądź co bądź wciągającej lektury.

Maddie Ziegler to nastoletnia amerykańska gwiazda tańca, która swoje pierwsze kroki na prawdziwej scenie zaczęła stawiać jako mała dziewczynka w popularnym programie telewizyjnym „Dance Moms”. Światową sławę zyskała jednak tańcząc w teledysku Chanderlier autorstwa znanej piosenkarki Sii. Nastolatka podbiła serca nie tylko dorosłych odbiorców, ale przede wszystkim młodszej części publiczności, stając się idolką i wzorem do naśladowania. Sława w tak młodym wieku potrafi przewrócić świat dziecka do góry nogami. Maddie Ziegler mimo medialnego szumu wokół swojej osoby i rosnącego zainteresowania nie straciła głowy dla pieniędzy i blasku fleszy. Jest nad wyraz dojrzała, rozsądna i skromna, nade wszystko kocha swoją rodzinę i przyjaciół. Wie, jak ogromna ciąży na niej odpowiedzialność, więc stara się dawać swoim fanom jak najlepszy przykład. Mimo sławy nadal pozostaje zwykłą nastolatką, która niczym nie różni się od swoich rówieśniczek. Oddaje się swojej pasji całym sercem, a przy tym nie traci głowy i wie, że splendor jest niczym w porównaniu z autentycznością i życiem w zgodzie z samym sobą.

Książka Maddie Ziegler to swoisty opis jej drogi na szczyt. Nastolatka nie skupia się jednak na swojej sławie – pokazuje, że wie, co w życiu jest najważniejsze i nie zagubiła się w świecie, do którego wkroczyła dzięki swojej ciężkiej pracy, pewności siebie i uporowi. To, co robi, nie wynika z chęci pozostawania na szczycie – chce być wzorem dla tych, którzy ją naśladują, pokazując jednocześnie, że największym talentem nie jest skupianie na sobie obiektywów fotoreporterów, a pozostanie sobą i rozsądne podążanie za marzeniami. Książka opisuje życie całej rodziny, znajdziemy w niej również opinie znajomych na temat Maddie, różne ciekawostki oraz odpowiedzi na pytania zadawane nastolatce przez fanów. Z każdą kolejną stroną przekonujemy się, że czternastolatka w niczym nie odpowiada stereotypowi dzisiejszej młodzieży – jest poukładana, mądra, ale przede wszystkim nie utraciła nic ze swojej naturalnej delikatności i wrażliwości.

Książkę „Pamiętniki Maddie” polecam wszystkim nastolatkom – dzięki tej rezolutnej dziewczynie przekonacie się, że warto podążać za marzeniami, ale nade wszystko warto być autentycznym – niezależnie od tego, kim chcemy zostać w przyszłości.

Maddie Ziegler, „Pamiętniki Maddie”, Wydawnictwo Wilga 2017

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat