Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Żywienie

Miliony na promocję zdrowego odżywiania dzieci

Artykuł

W roku szkolnym 2017/2018 ponad 240 milionów złotych zostanie wydanych, aby propagować wśród najmłodszych zdrową dietę.

Placil alimenty
Autor: pixabay.com

„Program dla szkół”, który realizowany będzie w najbliższym roku szkolnym w polskich podstawówkach, zastąpić ma dotychczas prowadzone programy: „Mleko w szkole” i „Owoce i warzywa w szkole”. W ramach promowania zdrowego odżywiania uczniowie otrzymywać będą świeże owoce, warzywa, soki oraz przetwory mleczne. Szkoły będą także edukować dzieci z podstawówek na temat zdrowego odżywiania, pochodzenia i uprawy produktów rolnych. Program realizować będzie Agencja Rynku Rolnego. Po niej zadanie to przejmie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Ogromny budżet „Programu dla szkół” to zasługa m.in. finansowego wsparcia, jakie udzieli naszemu krajowi Unia Europejska. Ponad 114 milionów złotych pochodzić będzie bowiem z tego źródła. 128 milionów złotych wyłoży zaś dla dzieci polski rząd.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat