Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kreatywne zabawy jesienią

Artykuł

Zawitała jesień. Za oknami ciemno, zimno i plucha. W takie wieczory nie chce się wychodzić na zewnątrz. Jak zatem kreatywnie, a zarazem przyjemnie zorganizować dziecku czas?

Kreatywne zabawy jesien600
Autor: pixabay.com

Gdy byłam dzieckiem, rodzicie dali mi karę. Za swoje młodzieńcze wybryki zapłaciłam najwyższą cenę – nie mogłam przez tydzień wychodzić na dwór. Dla mnie była to najgorsza z możliwych kar. Całe dnie spędzałam na świeżym powietrzu ganiając się i bawiąc z innymi dziećmi. Obserwując młodsze pokolenie, mam miejscami wrażenie, że najgorszą dla nich karą byłby szlaban na siedzenie w domu. Dzieci przyzwyczajone do tabletów, komputerów i telewizora rzadko opuszczają domowe pielesze. O ile latem jest to dziwne, o tyle jesienią dotyczy to nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu podczas szalejącej wichury i deszczu jest prostym sposobem, ale jedynie na nabawienie się grypy. Co zatem zaproponować dziecku, aby w takie dni nie siedziało przed telewizorem czy komputerem?

Na rynku aż roi się od książek i pomocy dydaktycznych, które mają na celu rozwijanie dziecięcych pasji. Warto więc kupić dziecku kolorowanki, zgadywanki czy książki z zadaniami do wykonania.

Można też postawić na rozwijanie zdolności artystycznych dziecka. Jesień jest piękną porą roku, a jej dary warto wykorzystać. Świetnym pomysłem jest malowanie liści techniką frotażu. Pod kartkę kładziemy liść, a następnie pocierając ją kredkami odciskamy jego fakturę. Kolejną świetną zabawą jest układanie bukietów i kompozycji z jesiennych liści, jarzębiny oraz kasztanów. Jeżeli w zanadrzu mamy jakieś niepotrzebne kawałki bawełnianego materiału, możemy stworzyć z dzieckiem poszewkę lub pokrowiec. Do tej aktywności będą dodatkowo potrzebne pisaki do malowania tkanin. Fantastycznym pomysłem jest też stworzenie jesiennego lampionu. Na niepotrzebnej szklance należy namalować najpierw czarne kontury, a następnie kolorowymi farbami (do malowania na szkle) je wypełnić. Myślę, że dla dzieci nie będzie problemem stworzenie jesiennych drzewek z rolki od papieru toaletowego i bibuły.

Jeżeli nasze dziecko nie wykazuje artystycznych uzdolnień warto postawić na klasyczne gry. Można zawsze zagrać w państwa – miasta, w budowanie domku z krzeseł i kocyka (to jest naprawdę ekstra!), w bierki czy chociażby statki. Pomysłów jest naprawdę wiele. Najważniejsze, aby wcielić je w życie i wygonić nudę ze swojego domu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat