Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

Kary dla rodziców za spóźnialskie dzieci

Artykuł

Szkoły jednego z angielskich hrabstw będą karać finansowo rodziców, których dzieci ponad 10 razy w semestrze spóźnią się na lekcje.

Kary dla rodzicow spoznialskich dzieci
Autor: pixabay.com

Od 1 stycznia 2018 w hrabstwie Staffordshire, w środkowo-zachodniej Anglii, obowiązuje restrykcyjne prawo dotyczące spóźnień uczniów tamtejszych szkół. Jeśli dane dziecko ponad 10 razy w semestrze nie stawi się punktualnie na lekcje, jego rodzice zobligowani będą do zapłacenia kary finansowej w wysokości 120 funtów. Jeśli zaś szkoła nie zostanie powiadomiona o nieobecności ucznia danego dnia w jej murach lub zaistnieje podejrzenie, że uczeń nie zjawił się na lekcjach z powodu chęci rodziców dania mu wolnego dnia, jego prawni opiekunowie będą musieli zapłacić 60 funtów. Oprócz grzywny, opiekunów ciągle spóźniających się dzieci, czeka obowiązkowa wizyta w sądzie, gdzie będą musieli się tłumaczyć, dlaczego ich pociechy nagminnie lekceważą sobie punktualność. Nowe regulacje odczują z pewnością najbardziej rodzice posiadający więcej niż jednego potomka. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat