Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Kara za zwrócenie uwagi karmiącej matce

Artykuł

Sopocki restaurator zapłaci karę i przeprosi kobietę, której nie pozwolono nakarmić piersią dziecka przy stole, w posiadanym przez niego lokalu.

Pierwsz bank mleka kobiecego pomorze
Autor: pixabay.com

Wyrok sądu apelacyjnego w Gdańsku nakazuje pewnemu właścicielowi sopockiej restauracji przeproszenie klientki, której zwrócono uwagę, kiedy chciała nakarmić niemowlę piersią, w sali pełnej konsumujących posiłki: gości. Pani Liwia otrzyma także 2 tysiące złotych finansowego zadośćuczynienia. Na wyraźną prośbę obecnych w lokalu osób, zatrudniony w restauracji kelner poprosił matkę małego dziecka o zakrycie dekoltu, zaspokojenie głodu dziecka na krześle przy toalecie lub „powstrzymanie się” od karmienia niemowlęcia w sali restauracyjnej. Oburzona kobieta postanowiła walczyć o prawa karmiących matek w sądzie. W ubiegłym roku sąd zdecydował, że w przypadku pani Liwii nie doszło do dyskryminacji ze względu na płeć. Sąd Apelacyjny w Gdańsku zmienił jednak teraz ten wyrok. Pani Liwia cieszy się więc, że polskie prawo w coraz większym stopniu chroni prawa matek karmiących oraz z tego, że karmienie dzieci w miejscach publicznych ma szanse stać się naturalną częścią macierzyństwa w Polsce.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat