Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Jacek i Agatka” – recenzja

Artykuł

Powrót do klasyki stanowi nie tylko dobry pomysł na refleksje i odnowienie starych wartości, ale także możliwość zainspirowania się na nowo.

Jacek agatka
Autor: Materiały prasowe

Jacka i Agatkę z pewnością kojarzy każdy, choćby ze słyszenia. Są to postacie kultowe, które mimo że zostały stworzone wiele lat temu, dziś znów mogą bawić i uczyć najmłodszych. Wydawnictwo Wilga stworzyło wyjątkową serię książek „Seria z niezapominajką”. Książki wchodzące w jej skład mają misję przypomnieć nam o dawnych, kultowych bohaterach i opowieściach, które wychowywały nas i naszych rodziców.

Jacka i Agatkę powołała do życia Wanda Chotomska, a stworzył Adam Kilian. Postacie te zachwycały podczas emisji pierwszej w Polsce dobranocki w latach 60 – tych, gromadząc przed czarno-białymi odbiornikami dzieci i dorosłych. Widzowie mogli poznać przedszkolaka Jacka, niezłego rozrabiakę, oraz jego rezolutną siostrę Agatkę, którzy zapraszali dzieci w podróż edukacyjną. Maluchy mogły dzięki nim w przystępny sposób poznawać tradycje i wartości społeczne, odkrywać prawa przyrody i uczyć radzenia sobie z problemami. Pacynkom towarzyszyła sąsiadka Zosia, która znana była z opowiadania ciekawych historyjek i umiejętności odpowiadania na każde pytanie. Perypetie Jacka i Agatki ukazywały się także w piśmie „Płomyczek”, w którym cieszyły małych czytelników opowiastkami. Dziś za sprawą „Serii z niezapominajką” możemy mieć przyjemność przypomnieć sobie tych wyjątkowych bohaterów i wraz ze swoimi dziećmi śledzić ich przygody w pierwszej książce im poświęconej.

„Jacek i Agatka” Wandy Chotomskiej i Adama Kiliana to książka, która została pięknie wydana i wypełniona wyjątkowymi opowieściami dla najmłodszych. Wstęp został poświęcony przywołaniu historii tych kultowych pacynek, dzięki czemu możemy przeczytać o ich powstaniu. Dalej przechodzimy do krótkich historyjek poświęconych ciekawym postaciom, zwierzętom i wydarzeniom. Większość tekstu to wciągające dialogi Jacka i Agatki oraz wierszowane opowiastki poświęcone poszczególnym tematom. Duże litery i wyraźna czcionka są idealne dla dzieci zaczynających swoją przygodę z nauką samodzielnego czytania. Całość pięknie dopełniają kontrastowe ilustracje z postaciami, których dotyczą teksty. Dzięki temu lektura jest wyjątkowo przyjemna i interesująca nie tylko dla maluchów, ale i rodziców. Ostatnie strony książki zaskakują miłym dodatkiem w postaci wspomnień dotyczących Jacka i Agatki, które spisali Adam Kilian oraz córka Wandy Chotomskiej.

Wanda Chotomska, Adam Kilian, „Jacek i Agatka”, Wilga Grupa Wydawnicza Foksal, Warszawa, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat