Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Gdzie się chowa śnieżna sowa” – recenzja

Artykuł

Przepiękna książka dla dzieci, która: bawi, uczy, zaskakuje i wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji.

Gdzie sie chowa sniezna sowa
Autor: Materiały prasowe

Anna Claybourne to szkocka pisarka i redaktorka książek dla dzieci. Specjalizuje się głównie w dziedzinie nauki i przyrody. Jest autorką wielu książek dziecięcych o tematyce życia dzikich zwierząt. Wydała m.in. Bardzo ilustrowaną historię wynalazków, Bardzo ilustrowaną historię odkryć geograficznych.

Gdzie się chowa śnieżna sowa? Znajduj zwierzęta na wszystkich kontynentach to edukacyjna książka dla dzieci, która zauroczy miłośników przyrody, zwłaszcza dzikich zwierząt. Na pierwszych kilku stronach czytelnik poznaje rodzaje biomów oraz ich rozmieszczenie na mapie świata. Podział jest bardzo dokładnie skonstruowany, opisany i odpowiednio zobrazowany. Następne rozdziały przedstawiają różne ekosystemy, które rozłożone są w książce dwustronnicowo. To w tym momencie zaczyna się prawdziwa dziecięca przygoda! Na jeden biom przypada zagadka polegająca na odnalezieniu poszczególnych zwierząt, zamieszkujących dany ekosystem, doskonale przystosowanych do warunków, jakie tam panują. W dalszych rozdziałach znajdziemy podpowiedzi, gdyby dziecko miało problem z odnalezieniem wszystkich zwierząt, ciekawostki dotyczące fauny, wymarłe i zagrożone gatunki oraz systematykę. A wszystko to bogato okraszone zachwycającymi, kolorowymi ilustracjami.

Gdzie się chowa śnieżna sowa? Znajduj zwierzęta na wszystkich kontynentach to książka, która posiada niezliczoną ilość zalet. Jest fantastyczna! Duży rozmiar, solidnie zbudowana oprawa, cudowne obrazki, bardzo przyjemna w odbiorze. Wywołuje wiele radości i uśmiechu na twarzy dziecka. Dzięki zagadkom detektywistycznym bawi oraz doskonali zmysł obserwacji i spostrzegawczości. Bogate, przepiękne ilustracje, oddające rzeczywistość wzbudzają ciekawość świata, pobudzają wyobraźnię, kształtują wrażliwość estetyczną dziecka, otwierają na piękno przyrody. Inną pozytywną cechą jest również rozwój słownictwa. Fragmenty tekstu mogą posłużyć do treningu czytania. To dzieło to świetnie spędzony czas z dzieckiem, łączący przyjemne z pożytecznym. Z pewnością oczaruje małych i dużych. Polecam!

Gdzie się chowa śnieżna sowa? Znajduj zwierzęta na wszystkich kontynentach, Anna Claybourne, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat