Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Dziewczyny kodują. Kod przyjaźni” - recenzja

Artykuł

Dziewczyny i informatyka? Jeszcze niedawno uznalibyśmy takie połączenie za coś zupełnie niemożliwego. Tymczasem płeć piękna może dużo namieszać w świecie nowoczesnych technologii i komputerów.

Dziewczyny koduja kod przyjazni
Autor: Materiały prasowe

Jakiś czas temu próbowałam swoich sił w programowaniu, jednak zniechęcona trudnym językiem aplikacji szybko zrezygnowałam z nowego hobby. Teraz, kiedy w swoich rękach trzymam książkę Stacii Deutsch pod tytułem „Dziewczyny kodują. Kod przyjaźni” na nowo przekonuję się o niezwykłej sile przyciągania, jaką ma informatyka i język kodowania. Uświadomiłam sobie, jak wiele zmieniło się od czasów mojego dzieciństwa i jak wielkie możliwości stoją otworem przed współczesnymi dziewczętami i kobietami. Wystarczy jedynie uświadomić to całemu światu i zacząć wcielać ciche plany w życie.

Lucy to uczennica klasy 6. Mieszka w przytulnym domu razem ze swoimi rodzicami – mamą programistką, tatą artystą oraz starszym bratem Alexem, który jest wielkim miłośnikiem komputerów. W tym roku szkolnym główna bohaterka zapisuje się do szkolnego klubu kodowania. Przyświeca jej piękny cel – pragnie stworzyć aplikację dla swojego chorego na białaczkę wujka, dzięki której zawsze pamiętałby o braniu leków, o kolejnych wizytach u lekarzy i mógłby kontaktować się z rodziną. Po pierwszym spotkaniu klubu Lucy jest zawiedziona – miała nadzieję, że szybko nauczy się programowania, ale niestety nie ma na to szans. Pewnego dnia zauważa na swojej szafce przyklejoną kopertę z tajemniczymi zdaniami. Jak się okazuje, ktoś postanowił pomóc jej w nauce i przyspieszyć cały ten proces. Szukając odpowiedzi na pytanie, kto jest tajemniczym nadawcą liścików, Lucy zaprzyjaźnia się z dziewczynami z klubu kodowania. Co więcej, dzięki zadaniom odzyskuje także dawną przyjaciółkę i z pomocą brata tworzy pierwszą w swoim życiu aplikację.

Oceniając książkę Stacii Deutsch „Dziewczyny kodują. Kod przyjaźni” mogłabym długo rozwodzić się nad świetną fabułą, językiem czy kreacją głównych bohaterów, jednak chciałabym przede wszystkim zwrócić uwagę na jej wartość edukacyjną. Po pierwsze, pozycja zawiera szereg ciekawych i – co najważniejsze – przystępnych informacji na temat kodowania, które nie tylko szybko zapadają w pamięć, ale i skutecznie zaszczepiają ziarenko ciekawości i chęci zdobywania wiedzy w zakresie programowania. Po drugie, książka przekonuje, że dziewczyny tak naprawdę mogą osiągnąć wszystko, o czym marzą. Nie ma żadnych ograniczeń, które mogłyby je zatrzymać na drodze do realizacji własnych planów i pragnień. To świetna nauka budowania poczucia własnej wartości i wiary we własne siły, które w dzisiejszych czasach są czymś naprawdę nieocenionym.

Książkę Stacii Deutsch polecam wszystkim młodym dziewczętom – zarówno tym, które już stawiają pierwsze kroki w świecie informatyki, jak i tym, które uważają, iż programowanie i kodowanie zdecydowanie nie jest dla nich. Jestem przekonana, że szybko zakochacie się w tej wspaniałej, wirtualnej rzeczywistości i niedługo same zaczniecie ją kreować.

Stacia Deutsch, „Dziewczyny kodują. Kod przyjaźni”, Wydawnictwo Wilga, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat