Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

DVD „Miffy, przygody małe i duże, część 3” - recenzja

Artykuł

„Miffy, przygody małe i duże, część 3” to ponad 90 minut zabawy dla naszych najmłodszych milusińskich!

Miffy3
Autor: Materiały prasowe

Płytę DVD z licencją do sprzedaży detalicznej oraz do wypożyczania zakupić można w większości sklepów z płytami, a także w księgarniach on-line i stacjonarnie. „Miffy, przygody małe i duże” to aż cztery części nagrane na czterech płytach, a na każdej z nich mnóstwo krótkich, niezwykle edukacyjnych odcinków.

Część 3 „Miffy, przygody małe i duże” to płyta zawierająca 13 odcinków po kilka, kilkanaście minut. Bajkę animowaną oglądałam wraz z moją najmłodszą chrześnicą, która zauroczona jest losami małego, przesympatycznego króliczka. I ja jestem pozytywnie zaskoczona bajkami – zarówno tematyką jak i animacją komputerową idealną dla naszych najmłodszych pociech.

Najpierw kilka słów o bohaterach bajki „Miffy, przygody małe i duże, część 3”. Miffy to tak jak już wcześniej wspominałam – biały, przesłodki króliczek w niebieskiej sukieneczce. Poza główną postacią w animacji pojawiają się między innymi przyjaciółka Miffy o imieniu Melania, tata i mama króliczki, brązowy piesek czy przyjaciel Grunty. Dodatkowo w bajeczce często pojawia się głos – niewidoczna postać pyta króliczą dziewczynkę o różnego rodzaju sytuacje. Taki dialog doskonale rozjaśnia dzieciom aktualnie mające miejsce wydarzenia. Bohaterowie poza rozmowami śpiewają sobie radośnie tańcząc i podskakując – teksty piosenek są bardzo proste, zrozumiałe i rymowane, wpadają w ucho sprawiając, że dzieci chętnie przyłączają się do zabawy. Króliczki często śmieją się radośnie sprawiając, że bajeczkę miło się ogląda. Uważam, iż ogromnym plusem jest to, że animatorzy nie przesadzili z kolorystyką i bogatym tłem, które nierzadko rozprasza najmłodszych widzów, powodując iż Ci nie mogą skupić się na przekazie. Jeżeli chodzi o kolorystykę to jest ona bardzo uboga – co tak jak mówiłam – jest bardzo dobrym pomysłem. Miffy nie zmienia ubranek ani stylizacji dzięki czemu z łatwością można ją rozpoznać. Wyróżnia się od pozostałych postaci, jest charakterystycznym ,słodkim króliczkiem. Ot taką przyjaciółką najmłodszych dzieciaczków, która pojawia się na ekranie telewizora!

W części 3 „Miffy, przygody małe i duże, część 3” obejrzymy odcinki takie jak: Miffy i motylek, burza z piorunami, Miffy w bibliotece, gdzie jesteś Grunty, mapa skarbów wujka pilota, Miffy kelnerką, Miffy i ślimak, Miffy i rozgwiazda, wspaniały samolot wujka pilota, niespodzianka dla mamy, dziadek i duch, Borys jeździ na łyżwach i nowy rower Miffy.

Cieszę się, że mała króliczka uczy moją chrześnicę kolorów, liczenia czy wielu podstawowych zachowań, takich jak: umiejętność odróżniania rzeczy dobrych od złych. Miffy pokazała jej między innymi to, że nie należy bać się burzy oraz, że motylek jest kruchą istotką, której nie wolno skrzywdzić. Miffy w bibliotece pokazała, że zawsze należy zachować po sobie ład i porządek oraz, że książeczki poukładane są tematycznie.

Emilia Sękowska
(emilia.sekowska@dlalejdis.pl)

Miffy, Przygody małe i duże, część 3, płyta DVD, Galapagos

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat