Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Dlaczego tańczymy ze szczęścia i kipimy ze złości” – recenzja

Artykuł

Książka, która zabiera dzieci do świata pełnego emocji.

Dlaczego tanczymy ze szczescia
Autor: Materiały prasowe

Uczucia są czymś, co niełatwo opanować i zrozumieć. Niespodziewanie pojawiają się i znikają. Bardzo szybko zastępowane są przez inne, często skrajne i bardzo rożne. Należy pamiętać, że ludzie różnią się od siebie, dlatego nie każdy odczuwa to samo w takiej samej sytuacji. Dzieci odczuwają wszystkie emocje silniej niż dorośli. Nie mają zakodowanych pewnych postaw narzucanych przez społeczeństwo, dlatego bez skrępowania płaczą, gdy są smutne, a głośno śmieją się, gdy są wesołe. Nie potrafią nazywać swoich uczuć, ale bardzo dosadnie potrafią je wyrazić. Z czasem nabierają pewnych umiejętności, aby dzielić się z ludźmi swoimi uczuciami i zachowywać w dyskretny sposób.

Autorką lektury jest Andrea Schütze, która specjalizuje się w pisaniu książek dla dzieci. Książka „Dlaczego tańczymy ze szczęścia i kipimy ze złości” składa się z dwunastu opowiadań i dwóch wierszy. Każda historia omawia inne uczucie: przykrość, wstręt, oczekiwanie i podniecenie, duma, współczucie, wstyd, radość z cudzego nieszczęścia, smutek, zadowolenie, wściekłość, bezradność, nadzieja, poczucie bezpieczeństwa, miłość, podziw. Postacie, które występują w książce to dziewczynki, chłopcy, urocze czarownice, zazdrośni rycerze, olbrzymy, duchy i spersonifikowane zwierzęta. Lektura uczy i bawi jednocześnie. Poznajemy losy pewnej wiewiórki, która współczuje innej wiewiórce zamieszkującej sąsiednią dziuplę, bo ta jest kaleką i nie zdołała zgromadzić zapasów na zimę. Mała czarownica będzie zdenerwowana, ponieważ następnego dnia czeka ją pasowanie na pełnoprawną czarownicę. Pojawi się też mały rycerz, który ucieszył się, gdy jego starszy brat spadł z konia w trakcie swojego pierwszego turnieju. Wszystkie opowieści bardzo łatwo można dopasować do uczuć, jakie w chwili czytania towarzyszą dzieciom. Książkę kończy piękny list, który jest przepełniony miłością do dziecka. Każdy rodzic może go dopasować do własnego dziecka i odpowiednio zadedykować, wpisując imię w wyznaczone miejsce.

Wszystkie uczucia opisane w książce są prawdziwe. Zostały wymienione w spisie treści, dlatego można od razu znaleźć właściwą historię pasującą do odpowiedniej sytuacji w życiu małego czytelnika. Książka to również dobra podstawa do rozmowy z dzieckiem o jego uczuciach, radościach i smutkach.

„Dlaczego tańczymy ze szczęścia i kipimy ze złości” to pozycja godna uwagi. Oprawiona jest w twardą okładkę, a wszystkie historie napisane zostały dużą czcionką bardzo nowoczesnym i potocznym językiem. Piękne ilustracje są adekwatne do zawartych kwestii i przyciągają uwagę. Książka napisana jest z pomysłem, dzięki czemu na pewno trafi do serc najmłodszych czytelników.

Andrea Schütze, „Dlaczego tańczymy ze szczęścia i kipimy ze złości”, Warszawa, Wydawnictwo Prószyński i S-ka”, 2018 rok.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat