Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Detektyw Melania Kura” –recenzja

Artykuł

To nie jest zwykła bajka o zwierzętach z gospodarstwa. Ta sympatyczna, kolorowa książka poruszająca ważne i aktualne problemy, zainteresuje każde dziecko.

Detektyw melania kura
Autor: Materiały prasowe

Główna bohaterka to bardzo ekscentryczna kura o imieniu Melania, która mieszka w gospodarstwie Jakuba, w wiosce o nazwie Koniec Świata. Od zawsze marzyła o tym, by zostać detektywem. Nie mogła znaleźć pracy, bo żadna agencja nie chciała zatrudnić kury. Pomimo złych doświadczeń Melania nie załamała się i podjęła inną pracę. Została ochroniarzem w gospodarstwie, w którym mieszkała. Z oddaniem i wielką starannością wypełniała swoje obowiązki, nie porzucając jednak marzenia o tym, by któregoś dnia zostać prawdziwym detektywem. Odważna i bardzo sympatyczna Melania ujmuje swoją charyzmą i spostrzegawczością. Jest ona przebojowa i bardzo zaangażowana w sprawy, których się podejmuje. Podczas spaceru brzegiem rzeki odkrywa dzikie wysypisko śmieci. Postanawia odnaleźć sprawcę zanieczyszczenia wody. Śledztwo nabiera rozpędu, a Melanii pomaga Nygus, któremu wcześniej sprzątnęła stanowisko ochroniarza sprzed nosa. Nie obejdzie się bez komplikacji, a cierpliwość Kury zostanie wystawiona na ciężką próbę. Czy sprawcą całego zamieszania okaże się Jakub? Czy to będzie mylny trop? Jak zakończy się śledztwo Pani detektyw?

Losy Melanii to dowód na to, że marzenia się spełnią. Jest niezwykłą kurą, a jej charyzma zachęca młodych czytelników do działania i zainteresowania się otaczającym wszystkich środowiskiem naturalnym i segregacją śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem, który na pewno spodoba się dzieciom, to motyw śledztwa. Wszyscy lubimy rozwiązywać zagadki, a zabawa w detektywa to przyjemnie spędzony czas dla całej rodziny.

Na końcu książki dziecko znajdzie parę słów o ochronie środowiska, kilka zagadek dla małego detektywa, mini słowniczek najważniejszych pojęć i strony na własne notatki. Ilustracje Katarzyny Kołodziej wzbogacają całą opowieść. Śledząc przygody Melanii widzimy, w jakich miejscach się znajduje i jakie działania podejmuje. Kolory obrazków są w jasnych odcieniach, co wpływa na bardzo pozytywny odbiór wizualny.

W książce pod tytułem „Detektyw Melania Kura” warto zwrócić uwagę na fakt, iż dzieciom zostają wyjaśnione pewne kwestie dotyczące naszej planety, jak na przykład fakt, że śmieci nie wywozi się do lasu, czy nie wrzuca do rzek. W taki sposób zalegające odpady mogą tworzyć dzikie wysypiska, które zagrażają ludziom, zwierzętom i roślinom. Przeslanie tej pięknej powieści jest bardzo czytelne, pozbawione niezrozumiałych i zbędnych elementów. Proste słownictwo, które znają najmłodsi czytelnicy, ułatwi im samodzielne czytanie książki, a krótkie rozdziały będą idealne na wieczorne czytanie.

Ewa Martynkien, „Detektyw Melania Kura”, Warszawa, Wydawnictwo Edipresse, 2018 rok

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat