Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Edukacja

"You can sing in English too! + CD" Terence Clark-Ward

Artykuł

Po sukcesie książki I can sing in English Terence Clark-Ward, założyciel Queen’s School of English we Wrocławiu powraca z nową propozycją.

You can sing in english too
Autor: Materiały prasowe

Tym razem śpiewać i uczyć się angielskiego będą dzieci, które przechodzą ze sfery domowej do świata przedszkolnego, a następnie do szkoły podstawowej. Przekonaj się, że nauka angielskiego przez zabawę i muzykę to doskonały sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu z dzieckiem.

Liczne badania dowodzą, że nauka angielskiego przez śpiew nie tylko jest możliwa i efektywna, ale też wywiera duży wpływ na życie uczących się. Sukces pierwszej książki Terence’a Clarka-Warda I can sing in English potwierdza skuteczność tej metody. Teraz przyszedł czas na kolejną odsłonę bestsellera – tym razem przygotowanego dla dzieci nieco starszych. You can sing in English too! wnika w świat 5–8-latków, skupia się na znanych im rytuałach i zwyczajach oraz bazuje na naturalnej radości z uczenia się i odkrywania nowych rzeczy czy miejsc. Kiedy przed dziećmi otwiera się świat, wiele ze znanych im już sytuacji, osób czy rzeczy nabywa nowych znaczeń. Dlatego piosenki nie ograniczają się do powtarzania słów w różnych kompozycjach, tylko pokazują szerszy kontekst i wykorzystują zdania zarówno o prostej, jak i o bardziej skomplikowanej strukturze.

Piosenki mają zróżnicowany stopień trudności i wykorzystują szeroki zakres stylów muzycznych, dobranych tak, by były atrakcyjne nie tylko dla samych dzieci, ale i dla ich rodziców, nauczycieli, opiekunów czy nawet dziadków. Każdej piosence towarzyszy opis jej stylu, komentarz, informacje językowe, najważniejsze słownictwo, liczba słów oraz sugestie dotyczące jej wykorzystania. Praca z książką to nie tylko śpiew – to także propozycja zabawy z muzyką. Każda piosenka opatrzona jest „instrukcją wykonania”, czyli opisem gestów i ruchów, które można wykonywać w trakcie śpiewania. Można to wykorzystać w zasadzie wszędzie: w domu, w klasie czy nawet w samochodzie. Ruch uzupełnia naukę o dodatkowy wymiar, a razem z muzyką i ilustracjami pozwoli stworzyć sprzyjające warunki aktywizujące wiele zmysłów równocześnie.

Wszystkie utwory podejmują tematy ważne dla dzieci, które zaczynają w tym wieku wchodzić w interakcje z otaczającym je światem, nawiązują pierwsze przyjaźnie, bawią się z innymi dziećmi, pomagają rodzicom oraz odróżniają jednostki czasu, jak dni tygodnia czy pory roku. Nie szkodzi, że dzieci będą poznawać te same obszary jednocześnie także w swoim ojczystym języku. Dziecięcy mózg jest chłonny jak gąbka i bez problemu sobie poradzi z przyswojeniem materiału. A co najważniejsze – słówka z języka obcego przyswoi nad wyraz szybko.

O autorze:

Terence Clark-Ward – nauczyciel, pisarz i prezenter z Londynu. Dyrektor i założyciel szkoły językowej Queen’s School of English we Wrocławiu. Od 2000 roku uczy dzieci i dorosłych. Autor bestsellerowego śpiewnika dla dzieci w wieku 2–5 lat I can sing in English (Śpiewam po angielsku) i popularnej książki Żegnajcie błędy! Angielski dla Polaków. Prezenter radiowy angielsko-polskiej audycji Sunday Lunch (89,8 FM) w Radio RAM. We współpracy z krajowym kanałem telewizyjnym ATM Rozrywka pracuje również jako prezenter telewizyjny programu 5 o’Clark, który przedstawia życie obcokrajowców mieszkających w Polsce.

20 nowych autorskich piosenek poszerzających słownictwo dziecka
w języku angielskim
80 stron, oprawa miękka, cena 24,90 zł
Premiera 11 maja 2018 r.
Wydawnictwo Poltext

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.5/5. Oceniono 6 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat