Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Upławy – krępująca przypadłość w ciąży

Artykuł

Budowa anatomiczna kobiety predysponuje ją do podatności na wszelkiego rodzaju infekcje intymne.

Uplawy
Autor: Materiały prasowe

Objawiają się one zazwyczaj świądem, pieczeniem, zaczerwienieniem, bardzo często także upławami. Ta przykra dolegliwość dosięga wielu kobiet. Jak sobie z nią poradzić?

Kiedy mamy do czynienia z upławami?
Wydzielina z pochwy jest czymś normalnym. Stanowi ochronę okolic intymnych, barierę przed drobnoustrojami, nawilża pochwę podczas stosunku, a także ułatwia zapłodnienie. Prawidłowa wydzielina jest bezwonna, bezbarwna lub ma mlecznobiały kolor, jej struktura jest regularna – wodnista lub śluzowata, w zależności od stadium cyklu miesiączkowego. Wydzielina z pochwy zmienia się pod wpływem zmian hormonalnych, dzieje się tak podczas owulacji, a także w okresie ciąży. Ilość wydzieliny zwiększa się w momentach stresu oraz gdy nosimy ciasną, nieprzewiewaną bieliznę, stringi czy ciasne spodnie. Kiedy struktura, kolor lub zapach wydzieliny jest inny możemy podejrzewać, że mamy do czynienia z upławami. Upławy to nic innego jak nieprawidłowa wydzielina z pochwy i często pierwszy sygnał infekcji. Mogą one także świadczyć o zakażeniach błony śluzowej macicy, wodniakach jajowodów lub nawet nowotworach pochwy i macicy. Białe, gęste, serowate upławy to typowe objawy grzybicy pochwy. Najczęściej towarzyszy im silne swędzenie oraz pieczenie. Obfite, rzadkie, wręcz wodniste upławy mogą też świadczyć o zakażeniu grzybiczym. Z kolei obfite, szarobiałe upławy o nieprzyjemnym rybim zapachu, który jest intensywniejszy po stosunku, wskazuje na bakteryjne zapalenie pochwy czyli waginozę. O obecności pasożyta rzęsistka pochwowego powodującego rzęsistkowicę świadczą żółtozielone, obfite, czasem pieniste upławy, które mają bardzo intensywny, nieprzyjemny zapach. Kiedy upławy są śluzowate i ropne to znak, że możemy mieć do czynienia z chlamydiozą, zwłaszcza jeśli towarzyszy im uczucie pieczenia podczas oddawania moczu. Jeśli zauważysz u siebie któryś rodzaj nieprawidłowej wydzieliny, a towarzyszy temu podrażnienie okolic intymnych, swędzenie, pieczenie - trzeba szybko działać, aby nie dopuścić do powstania poważnej choroby. Przykłady obrazu wydzieliny możesz zobaczyć na http://www.invag.pl/Infekcje_pochwy/Rodzaje_infekcji

Sposoby na uciążliwe upławy
Zapewne wiele kobiet zdziwi się, ale na ryzyko wystąpienia upławów wpływ ma między innymi: zakładanie bielizny ze sztucznych włókien, używanie perfumowanych artykułów higienicznych (np. podpaski, wkładki czy chusteczki), nieodpowiednia dieta z małą ilością witamin i minerałów, częste przebywanie w wodzie i wiele innych. Wszystkie one mogą zaburzać naturalną florę bakteryjną pochwy i prowadzić do upławów i infekcji. Ryzyko wystąpienia tych dolegliwości zwiększa się u kobiet po silnej farmakoterapii, zwłaszcza antybiotykoterapii, po zabiegach ginekologicznych, po ciąży i w czasie połogu, w czasie pokwitania a także u kobiet stosujących tampony. Jeśli zaobserwujesz u siebie upławy i inne niepokojące objawy niezwłocznie zwróć się do ginekologa, aby stwierdził przyczynę dolegliwości i ewentualnie wprowadził leczenie farmakologiczne. Dobrym wsparciem leczenia będzie zastosowanie preparatów probiotycznych, które regulują środowisko bakteryjne. Sprawdzi się tu np. preparat inVag lub Lactovaginal®, zawierające pałeczki kwasu mlekowego, odpowiedzialne za naturalną barierę ochronną pochwy. Substancją czynną leków są żywe polskie pałeczki kwasu mlekowego.Bakterie te rozkładają obecny w pochwie glikogen do kwasu mlekowego otrzymując odpowiednią kwasowość (pH) pochwy. Kwaśny odczyn pochwy (pH 4,0 – 4,7) hamuje wzrost chorobotwórczych baterii. Preparaty stosuje się nie tylko przy występowaniu upławów, ale także w stanach zapalnych narządów rodnych, po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybiczymi oraz profilaktycznie, by nie dopuścić do rozwoju infekcji. Zastosowanie Lactovaginal® i inVag po uprzednim leczeniu stanów zapalnych pochwy lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi oraz przeciwgrzybiczymi powoduje zmniejszenie liczby drobnoustrojów chorobotwórczych, przywrócenie naturalnej równowagi mikrobiologicznej w pochwie, a także normalizację wydzieliny z pochwy. Stosowanie dobrych dopochwowych probiotyków jest dobrym pomysłem także w celu niedopuszczenia do wszelkich infekcji. Jest elementem profilaktyki zdrowia intymnego, które powinno być uzupełnione o właściwą higienę okolic intymnych, stosowanie preparatów opartych o naturalne składniki (np. z linii proVag, uznanej za najskuteczniejszą linię preparatów na problemy intymne w 2015 r-otrzymała Certyfikat Zaufania Żłoty Otis), bez konserwantów i sztucznych barwników.. Warto poznać koncepcję piramidy zdrowia intymnego, wymyślonej przez polskich naukowców by nie tylko skutecznie leczyć ale i zapobiegać problemom intymnym, więcej http://piramidazdrowiaintymnego.pl/.

 Upławy mogą być początkiem infekcji lub innej poważniejszej choroby. Kiedy tylko pojawią się niezwłocznie udaj się do specjalisty. Uchronisz się przed nimi dbając we właściwy sposób o higienę okolic intymnych. Wsparciem profilaktyki jest preparat zawierający szczepy bakterii, które naturalnie bytują w środowisku pochwy np. Lactovaginal®. Jeśli weźmiesz sobie do serca te działania uchronisz się przed uciążliwymi dolegliwościami.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat