Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

Sposoby na spokojny sen malucha

Artykuł

Sen ma zbawienny wpływ na każdego człowieka. Gdy jesteśmy wypoczęci, mamy więcej energii do życia, jesteśmy bardziej kreatywni i zwyczajnie - mamy lepszy humor.

Sposoby spokojny sen
Autor: Materiały prasowe

Jeśli mowa o dzieciach, ma to jeszcze większe znaczenie. Dla niemowlaków sen to przede wszystkim głęboka i niezbędna regeneracja, która umożliwia uporządkowanie wszystkich wrażeń i nowych umiejętności zdobytych minionego dnia. Jak zmęczonemu i rozemocjonowanemu maluszkowi pomóc zasnąć po dniu pełnym emocji, aby po przebudzeniu był uśmiechnięty i gotowy na nowe doznania? Są na to sposoby!

Wyspane dziecko to zadowolone dziecko! Tę prawdę znają wszyscy rodzice, jednak uśpienie zmęczonego malucha, który ma za sobą dzień pełen nowych wrażeń wcale nie jest takie proste. Paradoksalne stwierdzenie, że jest się zbyt zmęczonym, żeby zasnąć – w przypadku niemowlaków jest jak najbardziej prawdziwe. Jak możemy im pomóc?

1. Utrzymuj stały rytm dnia. Już od pierwszych chwil życia maluszka warto wprowadzić stały plan dnia i konsekwentnie go przestrzegać. Te same godziny karmienia, spacerów, drzemek i kąpieli są dla dziecka niczym zegar, który wyznacza mu określony rytm w ciągu doby i uczy kiedy jest czas na zabawę, a kiedy na odpoczynek. Systematycznie powtarzane czynności porządkują dzień, dając szkrabowi poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Maluch, który przyzwyczajony jest do tego, że np. każdy poranek rozpoczyna się od odsłonięcia zasłon i wyjęcia go z łóżeczka, a codzienna wieczorna kąpiel to moment wyciszenia po aktywnym dniu - łatwiej zaśnie.

2. Pomóż się wyciszyć. Muzyka ma kojący wpływ na wszystkich – zapewnijmy ją więc i naszym maluszkom. Spokojne, relaksujące melodie odprężą dziecko po pełnym emocji dniu, pozwalając mu stopniowo przejść w fazę snu. Gwiezdny projektor-uspokajacz 2w1 od Fisher-Price® oprócz różnorodnych dźwięków i uspokajającej muzyki posiada również funkcję emitowania „białego szumu”. Rodzicom łatwo jest więc dobrać kombinację dźwięków, która najlepiej relaksuje ich maluszka. Głośność granych melodii można ustawiać aż w 5 poziomach i 3 czasach ciągłego odtwarzania (10-20-30 minut), dzięki czemu nie ma potrzeby przeszkadzania dziecku, by ponownie uruchomić projektor, narażając malucha na wytrącenie go z początkowej fazy snu. Uspokajacz Fisher-Price wyposażony został również w projektor, który zamienia sufit sypialni dziecka w kawałek pięknie rozgwieżdżonego nieba. Rodzice mogą również uruchomić delikatnie świecącą, zmieniającą kolor lampkę nocną, która zapewni maleństwu poczucie bezpieczeństwa. W jej środku mieszka wyjmowana, urocza pluszowa zabawka, która ma szansę stać się pierwszą ukochaną przytulanką szkraba.

3. Idź na spacer. Jeśli masz problem z uregulowaniem dziennych drzemek Twojego maluszka - pomogą Ci w tym codzienne spacery, powtarzane o tej samej porze. Kołysanie wózka, w połączeniu z dawką świeżego powietrza, sprawia, że dzieci łatwiej zasypiają na dworze. Po powrocie do domu dotleniony maluch będzie miał lepszy humor i więcej siły na resztę aktywnego dnia. Dodatkowo, systematyczne spacery w różnych warunkach pogodowych pozwalają dziecku radzić sobie ze zmianami temperatury, co wpływa na wzrost odporności jego organizmu.

Dla dobrego samopoczucia i prawidłowego rozwoju małego dziecka najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa. A to zapewniają mu czynności, przedmioty i dźwięki, które są mu znane i powtarzają się stale. Dlatego pamiętajmy, że harmonogram dnia maluszka jest dla niego wewnętrznym zegarem, pozwalającym mu funkcjonować wedle znanego i bezpiecznego scenariusza.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat