Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Smartfon w rękach dziecka

Artykuł

Telefon nie służy już dziś wyłącznie do rozmów i wysyłania sms-ów. Producenci prześcigają się w wymyślaniu funkcji i aplikacji, które ułatwiają życie i powodują, że smartfony zastępują wiele urządzeń.

Smartfon rece dziecka
Autor: Materiały prasowe

Postęp technologiczny jest tak szybki, że niektórym trudno za nim nadążyć. Dzieci i młodzież doskonale radzą sobie z przyswajaniem nowinek i często lepiej niż rodzice posługują się wszelkimi mobilnymi urządzeniami. Oto kilka przykładów, na co zwrócić uwagę, wybierając smartfon dla młodego człowieka.

Jedną z wielu zalet smartfonów, którą doceniają najmłodsi, jest wielkość ekranu. Duży 5,5 calowy wyświetlacz, w jaki wyposażony jest np. TP-Link Neffos C7, umożliwia wykonywanie rozmaitych czynności, które dotąd mogły być realizowane jedynie dzięki tabletom lub notebookom. Taka wielkość nie tylko gwarantuje doskonałą widoczność wszelkich szczegółów grafiki np. w grach, czy podczas odtwarzania wideo, ale również ułatwia korzystanie z pomocy naukowych on-line. W sklepie Google Play dostępnych jest mnóstwo wartościowych aplikacji, dzięki którym dzieci w łatwy i przyjemny sposób mogą nauczyć się tabliczki mnożenia czy zasad ortografii, szlifować znajomość języków obcych oraz poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie nauk przyrodniczych. Frajdę przyniosą młodym odkrywcom aplikacje służące do rozpoznawania gatunków roślin, zwierząt czy głosów ptaków. Z pewnością takie wsparcie w codziennej edukacji będzie bardzo przydatne podczas odrabiania prac domowych!

Młodzi ludzie korzystają z wielu różnych komunikatorów, dzięki którym są w ciągłym kontakcie z przyjaciółmi i rodziną. Cenią sobie nie tylko możliwość szybkiej wymiany informacji za pomocą tekstów czy emotikonek, ale także rozmów wideo. Ważne jest zatem, aby urządzenie wyposażone było w technologię umożliwiającą stabilność i szybkość połączenia. Przykładowo: najnowszy smartfon Neffos C5s posiada technologię 4G LTE, dzięki której młodzi użytkownicy mogą bez przeszkód odbywać wideo rozmowy, korzystać z edukacyjnych materiałów audio i wideo oraz sprawnie serfować po stronach www, poszerzając wiedzę o świecie. W czasie wakacyjnych wojaży starszym pociechom z pewnością spodoba się korzystanie z mapy, czy wirtualnych przewodników, dzięki czemu będą mogły poznawać historię i ciekawostki na temat zwiedzanych miejsc.

Smartfony to także urządzenia sprzyjające rozwijaniu zainteresowań i hobby. Wbudowane w urządzenia aparaty fotograficzne pozwalają uwiecznić niezwykłe chwile podczas rodzinnych uroczystości, wycieczek czy zabaw z rówieśnikami. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych aplikacji, dzięki którym fotografowanie jest świetną zabawą. Dodawanie filtrów czy zabawnych elementów do zdjęć ułatwia dzieciom wyrażanie swoich emocji i fantazji. Szeroki kąt widzenia kamery (86°) w modelach z serii Neffos C zmieści w kadrze nie tylko jedną osobę, ale nawet całą grupę przyjaciół. Przedni aparat do selfie otrzymał tryb upiększania, który koryguje niedoskonałości twarzy i poprawia kolory.

Jedną z ważniejszych cech smartfona jest tempo zużywania baterii. Wpływ na to ma nie tylko pojemność samego akumulatora, ale również liczba działających w tle aplikacji oraz czas włączania ekranu. Znakomitym rozwiązaniem jest zatem funkcja oszczędnego trybu pracy. Taką możliwość daje autorska nakładka na Androida od TP-Link Neffos. Oprogramowanie NFUI 7.0 podnosi tempo pracy urządzenia i zamyka aplikacje działające w tle, a to pozytywnie wpływa na wydajność baterii. Zwiększa także czułość ekranu, co pozwala na sprawne obsługiwanie urządzenia w rękawiczkach. Ten aspekt z pewnością przypadnie do gustu mamom, które martwią się, by zimą dziecku nie marzły dłonie. Producent oprogramowania NFUI 7.0, mając na uwadze zdrowie oczu użytkowników, zadbał także o zmniejszone natężenie niebieskiego światła ekranu, które istotne jest zwłaszcza podczas wieczornego korzystania ze smartfona.

Dzieci bardzo lubią strzec swoich tajemnic. Dbają o to, by ich sekrety nie dostały się w niepowołane ręce. Docenią więc to, że smartfon chroniony jest zabezpieczeniem w postaci czytnika linii papilarnych. Jest on spotykany zazwyczaj w urządzeniach z wyższej półki cenowej, ale można go także znaleźć
w niskobudżetowych modelach marki Neffos, jak np. w C7, w którym czytnik został dogodnie umiejscowiony u góry obudowy z tyłu urządzenia, a jego odblokowanie trwa zaledwie 0,2 sekundy! W przypadku zagubienia czy kradzieży smartfona, postronne osoby nie będą miały dostępu do danych, a wykonywanie połączeń wychodzących nie będzie możliwe.

Smartfony dają młodym ludziom nieograniczoną możliwość serfowania po Internecie. Warto więc rozmawiać z dziećmi o zagrożeniach, które mogą czyhać na nich w wirtualnym świecie. By kontrolować ruchy dziecka w sieci rodzice mogą wspomagać się specjalnymi aplikacjami, a w razie potrzeby zdalnie blokować dostęp do Internetu. Zakazanie dziecku korzystania z najnowszych technologii nie jest dobrym rozwiązaniem, dlatego wskazujmy dzieciom na wartościowe i mądre sposoby użytkowania nowinek technicznych.

Zbliżający się wakacyjny okres sprzyja wybieraniu smartfonów pod kątem wyjazdów na letnie kolonie czy obozy. Warto kupić takie urządzenie, które nie obciąży domowego budżetu, a które umożliwi rodzicom kontakt z dzieckiem. Smartfony marki Neffos wyróżniają się znakomitym stosunkiem jakości do ceny, są więc dobrą alternatywą, dla osób szukających oszczędności.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat