Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Karmienie

Portfolio deserków mlecznych Nestlé

Artykuł

Produkty mleczne dla najmłodszych nie muszą być nudne.

Portfolio deserkow nestle
Autor: Materiały prasowe

Dlaczego produkty mleczne są ważne dla dzieci?

Produkty mleczne mogą stanowić w diecie dziecka źródło wielu ważnych dla jego prawidłowego wzrostu i rozwoju składników:

  • Pełnowartościowego białka, czyli takiego, które dostarcza wszystkich aminokwasów w ilościach i proporcjach dostosowanych do potrzeb organizmu;
  • Składników mineralnych: wapnia i magnezu, ważnych dla prawidłowego rozwoju kości u dziecka, cynku, potrzebnego do jego prawidłowego wzrostu i potasu;
  • Witamin z grupy B, głównie B2 i B12.

Ile produktów mlecznych dla malucha?
PIERWSZY ROK ŻYCIA1

Mleko kobiece powinno być głównym pokarmem niemowlęcia przynajmniej przez pierwsze 6 miesięcy jego życia. Nie jest możliwe określenie odpowiednich ilości pokarmu naturalnego, jakie dziecko powinno spożywać w ciągu dnia – zaleca się karmienie na żądanie.
W drugim półroczu do diety dziecka często wprowadzane jest mleko następne, które razem z mlekiem mamy powinno stanowić podstawę diety dziecka.
Zgodnie z aktualnym schematem żywienia niemowląt, gdy dziecko ukończy 6. miesiąc życia, w jego jadłospisie mogą pojawić się pierwsze napoje mleczne fermentowane (jogurt naturalny, kefir) oraz sery. Mleko krowie może być wykorzystywane do przygotowania pokarmów uzupełniających, jednak przed 12. miesiącem życia nie powinno być stosowane jako główny produkt mleczny, a po 1. roku życia jego dzienne spożycie nie powinno przekraczać 500 ml.

DRUGI I TRZECI ROK ŻYCIA2

Między 13. a 36. miesiącem życia produkty mleczne wciąż powinny zajmować w diecie dziecka ważne miejsce. Każdego dnia w jego jadłospisie powinno pojawić się około 550 g mleka i jego przetworów, w tym: 450 g mleka płynnego (modyfikowanego lub krowiego), 100 g fermentowanych napojów mlecznych, 10-15 g serów twarogowych i 2g serów podpuszczkowych.

Dlaczego Nestlé stworzyło deserki mleczne dla najmłodszych?

Zadaniem deserków mlecznych Nestlé jest pomagać rodzicom w dostarczaniu każdego dnia ich dzieciom odpowiedniej porcji produktów mlecznych.
Badania pokazują, że nie jest to zadanie łatwe. Zbyt mało jest w jadłospisach 2-3-letnich dzieci w Polsce mleka i fermentowanych napojów mlecznych – przeciętnie zaledwie 533-73%4 ilości zalecanych przez ekspertów. W przypadku samych fermentowanych napojów mlecznych, takich jak jogurty, dane były jeszcze bardziej niepokojące – aż u ponad 91% dzieci podaż była zbyt niska5. Maluchy spożywały także zbyt mało wapnia (66-67% rekomendowanej ilości)6, co powoduje, że aż u co 4. z nich występuje ryzyko zbyt małej w stosunku do potrzeb ilości tego składnika w diecie4.
Pomóc odwrócić ten niekorzystny trend mogłyby produkty mleczne ciekawie podane, smaczne oraz dostosowane pod względem składu i konsystencji do potrzeb najmłodszych.
Z idei stworzenia takich właśnie produktów powstały deserki mleczne dla dzieci Nestlé.
A ponieważ każde dziecko jest inne, Nestlé ma w swojej ofercie aż 12 różnych deserków mlecznych stworzonych z myślą o niemowlętach i małych dzieciach.

Z jakich składników powstają deserki mleczne Nestlé?

Wysokiej jakości surowce to warunek niezbędny do stworzenia wysokiej jakości produktów, dlatego specjaliści Nestlé nie szczędzą trudu, by je znaleźć. Poszukiwania te nierzadko prowadzą ich nie tylko do różnych części Europy, ale nawet świata.
Do produkcji naszych deserków mlecznych wykorzystujemy:

  • Mleko prosto od krowy z sąsiedztwa, co pozwala na skrócenie drogi od rolnika do gotowego deserku i zmniejsza obciążenie dla środowiska związane z transportem surowców;
  • Kultury bakterii Streptococcus thermophilus, pochodzące z mleka, zaliczane do bakterii kwasu mlekowego; jedne z najczęściej, obok szczepu Lactobacillus bulgaricus, wykorzystywanych do produkcji jogurtów;
  • 8 gatunków owoców: truskawki, maliny, morele, jagody, mango, gruszki, jabłka i banany, pochodzące m.in. z Polski i słonecznych krajów basenu Morza Śródziemnego – Hiszpanii, Włoch i Maroko.

Oznaczenie wieku podawania

Nie wszystkie produkty mleczne są odpowiednie dla niemowląt i małych dzieci. Te, na których etykiecie widnieje oznaczenie wieku informujące, od kiedy można podawać produkt maluszkowi, stworzone zostały specjalnie z myślą o najmłodszych, a ich skład i konsystencja dostosowane zostały do ich potrzeb. Tak jest w przypadku każdego z deserków mlecznych Nestlé – na ich opakowaniach widnieje informacja, że mogą być serwowane już od pierwszej chwili, gdy w jadłospisie dziecka pojawiają się produkty mleczne, czyli po 6. miesiącu życia. Oznakowanie takie jest obowiązkowe w przypadku każdego produktu, który swoją jakością i składem odpowiada potrzebom niemowląt i dzieci do lat 3.

Taki właśnie symbol, który znaleźć można na opakowaniu każdego z deserków mlecznych Nestlé, gwarantuje, że wartość odżywcza i konsystencja tych produktów dostosowane zostały specjalnie do potrzeb najmłodszych, a wykorzystywane do ich produkcji składniki oraz procesy, którym je poddawano, spełniają normy znacznie bardziej rygorystyczne niż w przypadku dorosłych. Dzięki temu rodzice mogą zaufać ich wysokiej jakości i bez obaw podawać je dziecku.

Nestlé, chcąc mieć pewność, że każda łyżeczka deserku mlecznego, który trafia do buzi malucha, spełnia wszystkie wewnętrznie ustalone normy wewnętrzne firmy, czasem bardziej rygorystyczne niż w przypadku żywności dla dorosłych, poddaje je szeregowi wnikliwych analiz – poczynając od wykorzystywanych surowców, na gotowym produkcie kończąc.

Wzbogacanie deserków mlecznych Nestlé

Produkty mleczne to naturalne źródło składników mineralnych, jednak wiedząc, jak ogromne znaczenie składniki te mają dla prawidłowego rozwoju psychofizycznego najmłodszych i jak częste są ich niedobory, do naszych deserków mlecznych dodaliśmy uzyskany z mleka naturalny kompleks składników mineralnych składający się z 3 składników: wapnia i magnezu, ważnych dla mocnych kości oraz cynku, niezbędnego do ich prawidłowego wzrostu. Dzięki temu 1 porcja deserku mlecznego Nestlé zaspokaja przynajmniej 30% dziennego zapotrzebowania dziecka na każdy z tych ważnych składników.

Przechowywanie deserków mlecznych Nestlé

W sklepie, każdy z nas przyzwyczajony jest szukać produktów mlecznych w alejce z lodówkami. Produkty, które można tam znaleźć nie są jednak przeznaczone dla dzieci poniżej 3. roku życia i próżno szukać na nich oznaczenia wieku.
Deserki mleczne Nestlé swoje miejsce mają w alejce z żywnością dla niemowląt i małych dzieci, bo to z myślą o nich zostały stworzone. Dzięki hermetycznemu zamknięciu i odpowiedniej obróbce termicznej, podobnej do procesu pasteryzacji*, nie wymagają przechowywania w lodówce, dzięki czemu zawsze mają temperaturę odpowiednią do spożycia.

*PASTERYZACJA – sposób zapewniania produktom spożywczym trwałości przez odpowiednio dobrane ich podgrzewanie (odpowiednia temperatura przez odpowiedni czas), a następnie szybkie schładzanie, gwarantujący ich bezpieczeństwo mikrobiologiczne przy jednoczesnym zachowaniu smaku i wartości odżywczej, stosowany m.in. w tradycyjnej produkcji przetworów owocowych i warzywnych, tzw. weków.

Nestlé Mleczny Deserek

Odpowiedniej jakości tłuszcz jest w diecie niemowląt szczególnie ważnym składnikiem. Aż do końca 3. roku życia powinien on dostarczać u maluchów więcej procent energii niż u osób dorosłych, a jego zbyt niskie spożycie może skutkować niedoborami witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E, K). Przygotowując nasze deserki mleczne nie odtłuszczamy w związku z tym mleka, a wykorzystujemy wyłącznie mleko pełne.
Nestlé Mleczny deserek o smaku waniliowym, po 6. miesiącu życia, masa netto 4x100g, cena około 10,30 zł
Nestlé Mleczny deserek o smaku czekoladowym, po 8. miesiącu życia, masa netto 4x100g, cena około 9,30 zł

  • Propozycja zdrowej przekąski lub deserku, stworzona specjalnie z myślą o niemowlętach i małych dzieciach;
  • Uzupełnienie diety dziecka o produkty mleczne, które ułatwi podanie ich codziennie w odpowiedniej ilości - może stanowić jeden z rekomendowanych posiłków mlecznych w ciągu dnia;
  • Dzięki procesowi pasteryzacji oraz hermetycznemu zamknięciu nie wymaga przechowywania w lodówce, dzięki czemu zawsze może być w zasięgu ręki, gotowy do podania w domu lub poza domem: podczas spaceru lub podróży;
  • Zawiera naturalny kompleks składników mineralnych z mleka dostarczający w każdej porcji ponad 30% dziennego zapotrzebowania dziecka na wapń i magnez, potrzebne do rozwoju jego kości, który w pierwszych latach życia przebiega bardzo intensywnie;
  • Dostarcza cynk niezbędny do prawidłowego wzrostu u dzieci;
  • Źródło pełnowartościowego białka – każda porcja zawiera minimum 3 g białka pochodzenia mlecznego;
  • Nie zawiera glutenu.

Nestlé Jogolino

deserki mleczne i owocowo-mleczne w kubeczku
Nestlé Jogolino Jagoda, po 6. miesiącu życia, masa netto 4x100g, cena* 9,82 zł
Nestlé Jogolino Gruszka, po 6. miesiącu życia, masa netto 4x100g, cena* 9,82 zł
Nestlé Jogolino Malina, po 6. miesiącu życia, masa netto 4x100g, cena* 9,82 zł
Nestlé Jogolino Morela, po 6. miesiącu życia, masa netto 4x100g, cena* 9,82 zł
Nestlé Jogolino Truskawka, po 6. miesiącu życia, masa netto 4x100g, cena* 9,82 zł;
Nestlé Jogolino o smaku naturalnym, po 6. miesiącu życia, masa netto 4x100g, cena około 9,50 zł

  • Propozycja zdrowej przekąski lub deserku, stworzona specjalnie z myślą o niemowlętach i małych dzieciach;
  • Uzupełnienie diety dziecka o produkty mleczne, które ułatwi podanie ich codziennie w odpowiedniej ilości - może stanowić jeden z rekomendowanych posiłków mlecznych w ciągu dnia;
  • Dzięki procesowi pasteryzacji oraz hermetycznemu zamknięciu nie wymaga przechowywania w lodówce, dzięki czemu zawsze może być w zasięgu ręki, gotowy do podania w domu lub poza domem: podczas spaceru lub podróży;
  • Zawiera naturalny kompleks składników mineralnych z mleka, dzięki któremu każdy kubeczek (100 g) zaspokaja ponad 30% dziennego zapotrzebowania dziecka na wapń i magnez, potrzebne do rozwoju jego kości;
  • Dostarcza cynk niezbędny do prawidłowego wzrostu u dzieci;
  • Źródło pełnowartościowego białka – każda porcja zawiera 3 g białka pochodzenia mlecznego;
  • Smak jest mocną stroną produktu - 98%* mam, które testowały Nestle Jogolino Malina potwierdziło, że produkt smakuje ich maluchom;
  • Nie zawiera glutenu.

*Test przeprowadzony wśród 564 mam z dziećmi powyżej 6. miesiąca życia, które zgłosiły się do badania w programie Nestle Zdrowy Start w Przyszłość (2016r.)

Nestlé Yogolino – deserki owocowo-mleczne w tubce
Nestlé Yogolino Banan Truskawka, po 6. miesiącu życia, masa netto 90g, cena** 4,33 zł;
Nestlé Yogolino Mango Banan, po 6. miesiącu życia, masa netto 90g, cena** 4,33 zł;
Nestlé Yogolino Banan, po 6. miesiącu życia, masa netto 90g, cena** 4,33 zł;
Nestlé Yogolino Jabłko Truskawka, po 6. miesiącu życia, masa netto 90g, cena** 4,33 zł;

  • Propozycja zdrowej przekąski lub deserku, łącząca w sobie przetarte owoce (banany, mango, jabłka, truskawki) i jogurt, stworzona specjalnie z myślą o niemowlętach i małych dzieciach;
  • Uzupełnienie diety dziecka o produkty mleczne, które ułatwi podanie ich codziennie w odpowiedniej ilości;
  • Wygodna tubka ułatwia przemieszczanie się z deserkiem – niewielki rozmiar i wykonanie z materiału, który się nie stłucze, powodują, że zdrowy posiłek może być zawsze pod ręką;
  • Dzieci powyżej 12. miesiąca życia mogą spożywać produkt samodzielnie, bezpośrednio z tubki, młodszym można deserek wyciskać bezpośrednio na łyżeczkę;
  • Dzięki procesowi pasteryzacji oraz hermetycznemu zamknięciu nie wymaga przechowywania w lodówce, dzięki czemu zawsze ma temperaturę odpowiednią do podania dziecku;
  • Zawiera naturalny kompleks składników mineralnych z mleka, dzięki któremu każda porcja zaspokaja minimum 30% dziennego zapotrzebowania dziecka na wapń i magnez, potrzebne do rozwoju jego kości;
  • Dostarcza cynk niezbędny do prawidłowego wzrostu u dzieci;
  • Dzięki obecności owoców, może stanowić źródło błonnika pokarmowego;
  • Nie zawiera glutenu.

 

Bibliografia
1. Szajewska H., Socha P., Horvath A., Dobrzańska A., Borszewska-Kornacka M.K., Chybicka A., Czerwionka-Szaflarska M., Gajewska D., Helwich E., Książyk J., Mojska H., Stolarczyk A., Weker H.: Zasady żywienia zdrowych niemowląt. Zalecenia Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. Standardy Medyczne/Pediatria, 2014, 11: 321-338
2. Weker H., Barańska M., Riahi A., Strucińska M., Więch M., Rowicka G., Dyląg H., Klemarczyk W., Bzikowska A., Socha P.: Nutrition of infants and young children in Poland. PITNUTS 2016. Developmental Period Medicine, 2017;XXI1,13
3. Weker H., Hamułka J., Więch M., Głowacka K.: Analysis of nutrition of children in Warsaw day nurseries in view of current recommendations. Journal of Pre-Clinical and Clinical Research, 2010, 4(1): 063-067
4. Weker H., Barańska M., Riahi A., Dyląg H., Strucińska M., Więch M., Kurpińska P., Klemarczyk W., Rowicka G.: Analiza wartości energetycznej i odżywczej diet dzieci w wieku 13-36 miesięcy – badanie ogólnopolskie. Probl Hig Epidemiol 2013, 94(1): 116-121
5. Weker H., Barańska M., Riahi A., Strucińska M., Więch M., Rowicka G., Dyląg H., Klemarczyk W., Bzikowska A., Socha P.: Nutrition of infants and young children in Poland. PITNUTS 2016. Developmental Period Medicine, 2017;XXI1,13
6. Marcinek K., Wójciak R.W., Krejpcio Z., Stanisławska-Kubiak M.: An Assessment of the Consumption of Energy and Selected Minerals and Their Content in the Hair of Children Aged 1–4 Years. Biol Trace Elem Res, 2016, 170:255–263 DOI 10.1007/s12011-015-0469-2
Uwaga: Jeśli nie zaznaczono inaczej, ceny zostały podano jako średnie ceny rynkowe.
* Średnia cena rynkowa dla deserków mleczno-owocowych z linii Nestlé Jogolino
** Cena rekomendowana przez producenta

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat