Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Nowoczesne remedium na bolesne ząbkowanie

Artykuł

Ząbkowanie prowadzi do przerwania struktur tkanek na dziąsłach, któremu towarzyszy powstanie stanu zapalnego, a w konsekwencji pojawienie się u dziecka dolegliwości bólowych.

Gengigel
Autor: Materiały prasowe

Włoscy specjaliści stworzyli remedium na ten dokuczliwy problem – Gengigel Ząbkowanie. Preparat zawiera w składzie kwas hialuronowy, dzięki czemu tworzy na zębach i dziąsłach swego rodzaju elastyczną tarczę ochronną. Trwała powłoka żelowa izoluje od bodźców bólowych, pozwalając na szybką regenerację tkanek. Debiutujący na polskim rynku produkt przynosi znaczną ulgę w trudnym okresie ząbkowania, a co ważne jego naturalny skład pozwala na bezpieczne stosowanie nawet 6 razy dziennie.

Gengigel Ząbkowanie działa na źródło problemu

Przyczyną bólu związanego z ząbkowaniem jest stan zapalny. Stosowanie środków o właściwościach wyłącznie przeciwbólowych nie powoduje jednak wyeliminowania jego źródła, a w konsekwencji stwarza konieczność doraźnej, długotrwałej kuracji. Podstawowym składnikiem Gengigelu Ząbkowanie jest kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Jest on odpowiedzialny za wiązanie wody w skórze właściwej oraz odgrywa ważną rolę w utrzymaniu wymiany międzykomórkowej i równowagi wodnej. W kontekście ochrony błony śluzowej jamy ustnej, badania potwierdziły, że kwas hialuronowy ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i gojące.

Trwające siedem dni badania kliniczne , które zostały przeprowadzone na grupie 54 małych pacjentów w wieku od 3 do 36 miesięcy dowiodły, że liczba dzieci z silnym bólem zmniejszyła się w grupie badanej przyjmującej Gengigel Ząbkowanie z 59,3% do 0%. Co istotne, badanie wykazało także, że liczba dawek preparatu stale zmniejszała się dzień po dniu.

Jak działa Gengigel Ząbkowanie?

Gengigel Ząbkowanie to opatrunek żelowy, tworzący w uszkodzonym miejscu błonę, która uniemożliwia dalsze rozszerzanie się rany. Zapewnia maksymalną przylepność do tkanek, dzięki czemu pozostaje on w jamie ustnej przez długi czas.

W celu wspomagania tworzenia się powłoki i przedłużania uczucia ulgi, które preparat zapewnia dziecku, najlepiej stosować go po posiłkach i przed snem.

Ząbkowanie jest uporczywym dyskomfortem towarzyszącym dzieciom, którego skutki odczuwają także ich opiekunowie. Nowoczesna medycyna pozwala jednak do minimum ograniczyć jego wpływ na codzienne życie. Gengigel Ząbkowanie to opatentowany środek, który usuwa przyczynę bólu, a jego skuteczności dowodzą przeprowadzone badania kliniczne. Jest bezpieczny dla zdrowia dziecka, a naturalny skład (kwas hialuronowy, ksylitol, substancje pomocnicze) uniemożliwia jego przedawkowanie. Preparat nie zawiera lidokainy, ani też cukrów, sztucznych aromatów, alkoholu, glutenu, laktozy, parabenów czy SLS lub GMO.

Gengigel® Ząbkowanie – żel przeznaczony do stosowania w jamie ustnej, łagodzący ból i zmniejszający stan zapalny dziąseł związany z ząbkowaniem u niemowląt i małych dzieci. Składaja się z opatentowanej mukoadhezyjnej matrycy polimerowej, która na długo przylega do dziąseł, tworząc niewidoczną, elastyczną i trwałą powłokę, pełniącą również funkcję ochronną. Pozwala na ograniczenie miejscowych środków znieczulających i ma przyjemny smak. Nie zawiera alkoholi, cukrów, laktozy, glutenu, parabenów, SLS ani GMO. Testowany klinicznie dla niemowląt. Żel jest produkowany przez włoską firmę Ricerfarma, jego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest PHARMAPOINT SA.

Żel dostępny w tubce o pojemności 20 ml.

 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat