Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Mobilne klocki, które uczą

Artykuł

Klocki, które uczą cyferek i wykształcają odruch sprzątania po zakończonej zabawie?

Mobilne klocki ucza
Autor: Materiały prasowe

Tak, to nowe propozycje od Mega Bloks, które nie tylko budują w maluchach zdolności przestrzenne czy poprawiają chwytliwość małych rączek. Te mobilne zabawki inspirują dziecko do tworzenia fantastycznych historii, wspomagając jego proces odtwórczy i jednocześnie umożliwiają kreatywną zabawę w każdym miejscu w domu i poza nim.

Jedną z najbardziej rozwijających zabawek w życiu dziecka są klocki. Jeśli zastanawiasz się, które z nich wybrać, aby twój maluszek mógł nie tylko konstruować wspaniałe budowle, ale również tworzyć opowieści, rozwijając przy tym szereg umiejętności i przyzwyczajać się przy tym do sprzątania po zakończonej zabawie, sprawdź najnowsze propozycje Mega Bloks. Fantastyczne zestawy wyróżnia jeszcze jedna ważna cecha: mobilność, dzięki której zabawa może trwać w dowolnym miejscu, a sprzątanie po niej będzie łatwiejsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Stolik Buduj i Ucz się

Dzięki nowemu Stolikowi z Klockami „Buduj i ucz się” od Mega Bloks poznawanie kolorów i liczb stanie się dla maluszka jeszcze przyjemniejsze. Najmłodsi wraz z przenośnym mebelkiem mogą poznawać wspaniały świat klocków i budować tętniące życiem centrum miasta. Układając poszczególne elementy bezpośrednio na stoliku, dzieci mogą zbudować stację benzynową, ustawić światła uliczne czy przeobrazić stolik w wielopoziomowy parking dla autek, które naprawdę jeżdżą! Nauka liczenia będzie jeszcze łatwiejsza, gdyż maluszek będzie trenował cyferki, licząc owoce i warzywa na zbudowanym przez siebie targu. Po skończonej zabawie stolik w mgnieniu oka zmienia się w przenośną walizeczkę mieszczącą wszystkie klocki, a wszystko to dzięki składanym nóżkom. Stolik z klockami jest doskonałą zabawką już od 12 miesiąca życia.

Tomek Zbuduj i Jedź

W zabawie, która wymaga od milusińskich rozwijania kreatywności pomocni mogą się okazać ulubieni bohaterowie. Zestaw Klocków Tomek „Zbuduj i jedź” kształtem przypomina tytułową lokomotywkę. Zachęca on malucha do wspólnej zabawy i tworzenia świata pełnego przygód. W zestawie szkrab znajdzie kolorowe klocki, które może przyozdobić cyferkami i obrazkami przedstawiającymi znanych mu przyjaciół filmowego bohatera. Co więcej, klocki może układać bezpośrednio na niebieskiej lokomotywce, dopasowując też inne pociągi do klocków w tym samym kolorze. Gdy mały konstruktor stworzy już swoją imponującą budowlę, pora by zmienił się w maszynistę i wyruszył z Tomkiem w podróż. Jak? Nic prostszego – słynna lokomotywka, mimo, że zbudowana z klocków, ma ruchome kółka, które pozwolą jej przemieścić się w każde miejsce, w które zechce ją zabrać jej nowy właściciel.

Spacerowy Słonik

Ogromnym atutem klocków Mega Bloks jest ich mobilność, dzięki czemu maluch będzie mógł się nimi bawić dosłownie wszędzie. Spacerowy Słonik jest wspaniałym kompanem zabawy, jak i wyjątkowym towarzyszem podróży. Ciągnąc słonika za sznurek dziecko może obserwować, jak w brzuszku przyjaciela kręcą się kolorowe klocki. Może z nich zbudować inne zwierzątka: hipopotama, małpkę, tukana i żyrafę. Po stworzeniu swojego egzotycznego mini zoo, młody podróżnik może wybrać się na paradę ze swoimi nowymi przyjaciółmi i tworzyć wspaniałe scenariusze kolejnych wspólnych przygód. Zabawa ze spacerowym słonikiem będzie na pewno wyjątkowa, a sprzątanie po niej czystą przyjemnością – kolorowe elementy wystarczy wrzucić do obrotowego brzuszka przyjaciela. Gdy maluszek nakarmi już słonika klockami, wystarczy, że chwyci za sznurek i odprowadzi go na odpoczynek, by następnego dnia znów wyruszyć w wir emocjonujących przygód.

Dzieci kochają zabawę, tworzenie nowych światów i budowanie. Równie chętnie biorą też udział w sprzątaniu, wystarczy, że dostrzegą w tej czynności element równie świetnej zabawy. Załadowanie lokomotywy klockami, czy nakarmienie słonika nie musi być wyłącznie obowiązkiem, a z łatwością może stać się ważną częścią opieki nad nowymi przyjaciółmi. Wybierając klocki, zwróćmy więc uwagę na to, czy oferują maluchowi coś więcej, niż tylko możliwość swobodnego ich układania. Jeśli twoje dziecko oprócz konstruowania lubi tworzyć historie i kreować opowieści, a ty chciałabyś mieć pewność, że maluch bawiąc się uczy i rozwija nowe umiejętności, inspirujące propozycje od Mega Bloks będą z pewnością strzałem w dziesiątkę.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat