Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Liga (nie)złych mam. Egoistki z miłości” Avital Norman Nathman

Artykuł

Pora zakończyć kłamstwa na facebooku

Liga niezlych mam
Autor: Materiały prasowe

W dobie popularnych blogów, mam celebrytek i Facebooka wykreowano szkodliwy Mit Dobrej Mamy, która zawsze jest zadbana, prowadzi własny biznes, robi doktorat, jej dzieci nigdy nie chorują, a Pana Tadeusza deklamują z pamięci. Matki zaczęły prześcigać się w byciu idealnymi. I bez względu na Twoje wybory – niezależnie, czy chodzi o jedzenie, szkołę czy pieluchy – zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że robisz to źle. Współczesne matki mimochodem porównują się do ideału wykreowanego w mediach, a w każdej chwili, gdy od niego odstają - niezależnie, czy chodzi o karmienie piersią, wspólny sen czy powrót do pracy, tracą wiarę w siebie.

Spójrzmy prawdzie w oczy: idealna mama to szkodliwy mit

Ta książka to zbiór szczerych i niezwykle zabawnych esejów napisanych przez kobiety, które kochają swoje dzieci, ale dalece odbiegają od wykreowanego przez media stereotypu. To prawdziwa Liga (nie)złych mam: od pisarek do reżyserek filmów porno, od bizneswoman do masażystek – czarne i białe, lesbijki i heteroseksualne – każda z nich ma własny sposób na macierzyństwo. Piszą więc o ciążach niespodziankach, adopcji, seksualności, milczącym cierpieniu, brzydkim oddechu, słabych umiejętnościach kulinarnych, nastoletnich matkach, a nawet o poronieniu. Są tu historie o nieobecnych ojcach; a także ojcach, którzy sami musieli zostać matkami; mamach pracujących i samotnych.

Rozbrajająco szczere, zabawne i skłaniające do myślenia eseje, które są dowodem na jedno: nie ma dobrych matek. Są tylko niezłe. — „Publishers Weekly”

O AUTORZE
Książka to zbiór esejów napisanych przez kobiety, które w różny sposób doświadczają macierzyństwa, swoje historie opowiadają m. in.: mama bliźniaków, nastoletnia samotna matka, transseksualista, mama o czarnym kolorze skóry.

Tytuł: Liga (nie)złych mam. Egoistki z miłości
Autor: Avital Norman Nathman
Wydawnictwo: Kobiece
Data premiery: 25 stycznia 2018

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat