Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Kłopot z zaparciami w ciąży

Artykuł

Te dziewięć miesięcy przed pojawieniem się na świecie upragnionego maleństwa to czas niezwykłego oczekiwania i wielkiej radości.

Klopot zaparcia ciaza
Autor: Materiały prasowe

Każda przyszła mama pragnie przeżyć go w jak najlepszej kondycji i zdrowiu. Ale niestety często zakłócają je różne dolegliwości, które psują ciężarnym dobre samopoczucie i humor, a nawet mogą skutkować chorobami. Takimi częstymi dolegliwościami są zaparcia. Wyjaśniamy jakie są ich przyczyny oraz jak im skutecznie zaradzić i to w naturalny sposób!

Skąd ten uciążliwy problem z zaparciami

Specjaliści szacują, że trudności z wypróżnianiem ma ponad połowa ciężarnych. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo wiele. Można ich upatrywać w mniejszej aktywności fizycznej przyszłych mam, nieodpowiedniej diecie ubogiej w błonnik, który działa na układ pokarmowy niczym oczyszczająca miotełka, jak i w małej ilości wypijanych płynów. Nie zawsze bowiem panie ciężarne zdają sobie sprawę, że ich organizm potrzebuje znacznie więcej wody, aby dobrze funkcjonować i wspierać prawidłowy rozwój maleństwa. Co więcej, zmiany hormonalne zachodzące w okresie ciąży bardzo sprzyjają powstawaniu zaparć w ciąży. Dzieje się tak za sprawą wysokiego poziomu progesteronu. Ten hormon powoduje bowiem znaczne rozluźnienie mięśni w przewodzie pokarmowym, co skutkuje spowolnionym działaniem jelit. Wtedy treść pokarmowa wolniej przemieszcza się w dół układu pokarmowego, po drodze traci znaczne ilości wody i twardnieje, a stąd już tylko krok do powstawania uciążliwych dolegliwości. Poza tym wielu paniom ciężarnym lekarze zalecają przyjmowanie preparatów żelaza, które mają wspomóc organizm w wytwarzaniu czerwonych krwinek. Pomimo swoich niekwestionowanych zalet zdrowotnych ten cenny pierwiastek ma to do siebie, że hamuje i zaburza prawidłowy proces wypróżniania. Nie można nie wspomnieć, że na zaparcia w ciąży narzekają zwłaszcza panie w 2 i 3 trymestrze. Związane jest to oraz bardziej powiększającym się brzuszkiem. Gdy jama brzuszna rozrasta się, macica coraz bardziej uciska na narządy wewnętrzne oraz jelita. A gdy w środku robi się coraz ciaśniej, resztki pokarmów wolniej przemieszczają się w dół do odbytnicy, co wzmaga zaparcia. A jakie są ich skutki? Oprócz uczucia ciężkości i złego samopoczucia, zaparciom mogą towarzyszyć nudności i bóle brzucha oraz żylaki odbytu czyli hemoroidy. Gdy proces regularnego wypróżniania jest zaburzony, organizm nie pozbywa się też szkodliwych toksyn. Zalegając w organizmie, mogą wywoływać u przyszłej mamy zmęczenie, bóle stawów i głowy oraz zmiany skórne. Ale wcale tak nie musi być! Od początku do końca ciąży przyszła mama może czuć się lekko i regularnie korzystać z toalety.

Proste sposoby na zaparcia są najlepsze

Mimo, że zaparcia dają się we znaki nie ma mowy, aby przyszła mama sięgnęła po jakiekolwiek środki przeczyszczające. Z pewnością warto za to zmienić jadłospis na bogaty w błonnik oraz pić więcej wody. Nie zawsze taka zmiana daje natychmiastowy i upragniony efekt. Co zatem zrobić, gdy ciężarna nie powinna już zwlekać z wizytą w toalecie? Są na to skuteczne sposoby, takie jak innowacyjne czopki przeciw zaparciom Eva/qu. To nowoczesny, oparty wyłącznie na naturalnych i całkowicie nietoksycznych składnikach, środek doskonale regulujący rytm wypróżnień. Działa miejscowo i niezwykle łagodnie, tak by wzmocnić naturalne mechanizmy wypróżniania. Jak to możliwe? Oto wytłumaczenie! Po pierwsze tuż po założeniu czopek uwalnia mikropęcherzyki, które masują ścianki odbytu, co pozwala treści pokarmowej łatwiej się oderwać od ścianek jelita i przemieścić. Po drugie zawarte w czopku naturalne składniki działają na zasadzie mechanicznej i nie wchłaniają się. Są zatem całkowicie bezpieczne tak dla przyszłych mam, jak i mam już karmiących, które powinny równie wielką uwagę zwracać na to, co przyjmuje ich organizm. Składniki zawarte w czopkach zmiękczają masę kałową, dzięki czemu szybko i z łatwością można ją wydalić. Ale to jeszcze nie wszystkie zalety czopków Eva/qu! Na ich działanie nie trzeba wcale długo czekać, bo dają rezultat już po kilku minutach od zastosowania, wręcz można zaplanować dla siebie dogodny moment na pobyt w toalecie. Coś jeszcze? Przyszła mama może stosować czopki Eva/qu często i długotrwale bez szkody dla organizmu maleństwa i swojego. Czopki Eva/qu pozwalają bezpiecznie pozbyć się zaparć nie tylko przyszłym mamom i mamom karmiącym, ale także osobom przed zabiegami chirurgicznymi, obłożnie chorym, niepełnosprawnym motorycznie, podróżującym i wszystkim, którzy chcą w naturalny i bezpieczny sposób wygrać z uciążliwymi zaparciami. Czyż to nie najlepsza rekomendacja?!

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.8/5. Oceniono 1 raz.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat