Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

Jakie zabawki kupują polskie mamy?

Artykuł

Czym kierują się mamy, wybierając zabawkę dla swojego dziecka? Czy na decyzje ma wpływ estetyka produktu, jego jakość a może polecenie innej mamy?

Zabawki polskie mamy
Autor: Materiały prasowe

Okazuje się, że w zależności od wieku maluszka, jego opiekunowie zwracają uwagę na inne aspekty. Jakie? Marka Fisher-Price® zapytała o to ponad 33 tys. polskich rodziców.

Zakończył się Wielki Test Konsumencki – wyjątkowa akcja, w której marka Fisher-Price przekazała 2 tys. produktów, które zostały poddane wnikliwej ocenie rodziców i ich pociech. Zabawki, które trafiły do rąk oceniających, dedykowane były dzieciom w trzech kategoriach wiekowych: 0-6 miesięcy, 6-18 miesięcy, 24 miesiące+. Po zapoznaniu się z produktami i obserwowaniu dzieci podczas codziennej zabawy – rodzice wyrazili opinie, dzięki którym wyłonione zostały ulubione produkty w każdej kategorii. Dodatkowo dzięki ankietom, które wypełniali wszyscy chętni do wzięcia udziału w teście, możemy również dowiedzieć się, czym kierują się, kupując zabawki dla dzieci.

W kategorii 0-6 miesięcy aż 40% ankietowanych uznało, że przy wyborze zabawek dla dzieci najważniejsze jest dla nich bezpieczeństwo maluszków. 24% rodziców odpowiedziało, że kieruje się wartościami edukacyjnymi, a 18% największą wagę przywiązuje do jakości i trwałości produktów.

Dla rodziców dzieci w wieku 6-18 miesięcy, najistotniejsze są natomiast wartości edukacyjne zabawek (31%) niemal na tym samym poziomie co bezpieczeństwo dziecka przy ich użytkowaniu (29%). Na jakoś i trwałość stawia 19% ankietowanych. Rodzice dwulatków i dzieci starszych również, kupując zabawki najbardziej zwracają uwagę na ich wartości edukacyjne (33%), lecz w drugiej kolejności – posiadając dzieci już bardzo ruchliwe i aktywne - najważniejsza jest dla nich jakość i trwałość (24%).

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione kryteria, po ocenie testujących, wyłonione zostały zabawki z Wielkiego Testu, które zdobyły najwyższe noty. Oto zwycięzcy!

Fisher-Price zapytał również rodziców skąd dowiadują się o nowych zabawkach dostępnych na rynku. Jak wykazały wyniki ankiet aż 36% z nich wiedzę czerpie z portali www i mediów społecznościowych (26%). Inspiracji zakupowych w prasie szuka jedynie 3% ankietowanych.

Opierając się na wynikach Wielkiego Testu, czerpiąc z doświadczenia i opinii innych rodziców, którzy mieli okazję przetestować zabawki Fisher-Price, przedstawiamy zwycięzców - prezentowe hity, które zaspokoją potrzeby najmłodszych jak i ich wymagających rodziców. Podpowiedź ta, zwłaszcza teraz, tuż przed Mikołajkami i Świętami może okazać się niezwykle pomocna podczas prezentowych poszukiwań.

Fotelik-bujaczek „Od niemowlaka do przedszkolaka” (CMR10) to produkt 2 w 1, który „rośnie” wraz z dzieckiem. Będzie towarzyszyć naszym pociechom już od pierwszych dni ich życia aż do wieku przedszkolnego. Bujanie oraz delikatne wibracje uspokoją maluszka i zapewnią mu spokojny sen podczas drzemki. Na łatwym do zdjęcia pałąku umieszczono dwie aktywizujące zawieszki, zachęcające dzieci do wyciągania ku nim rączek. Ćwiczenia te pomogą w nauce chwytania oraz rozwoju sprawności manualnej. Trzypunktowy pas zapewnia najmłodszym bezpieczeństwo podczas wszystkich aktywności – od snu po zabawę. A gdy dziecko podrośnie, bujaczek można przemienić w stacjonarny fotelik, idealny dla dziecka do 18 kg.

Edukacyjna Stacja Szczeniaczka Pierwsze Słówka (FJC43) to znakomita pomoc w nauce pierwszych wyrazów. Pomarańczowa platforma znajdująca się przed postacią Szczeniaczka „opowiada” o wszystkim, co jest narysowane na dołączonych do zestawu 8 klockach. Gdy dziecko położy na niej wybrany kolorowy sześcian, Szczeniaczek – jak za sprawą magii – mówi, co dany obrazek przedstawia, do czego służy pokazany przedmiot czy jaki wydaje dźwięk. „Kot! Miau! Koty mają miękkie futerko”. „Piłka. To piłka do kopania. Jest czarno-biała”. Krótkie komunikaty tłumaczą świat, zwracając uwagę na cechy przedmiotu. Dzięki stacji dzieci uczą się słów nazywających rzeczy z ich najbliższego otoczenia. Taka zabawa sprzyja tworzeniu powiązań między widzianymi przedmiotami a słyszanymi określeniami, pomagając maluchowi zamienić gaworzenie w pierwsze słówka. Nauce towarzyszą dodatkowo wesołe dźwięki i radosne piosenki odnoszące się do obrazków na klockach. Uruchamiane są poprzez naciśnięcie czerwonego, migoczącego noska Szczeniaczka. Sympatyczny przyjaciel zachęca dzieci do odnajdywania liczb oraz kształtów umieszczonych na 5 kolorowo podświetlanych guzikach wokół platformy. „Znajdź liczbę 3. Pokaż mi koło” – mówi zabawka. Gdy dziecko naciśnie prawidłowy przycisk, zostanie entuzjastycznie nagrodzone przez Szczeniaczka, co zachęci szkraba do dalszej zabawy. Dzięki technologii „Poziomy nauki” zabawę można dostosować do obecnego wieku i etapu rozwoju malucha. Gdy maluszek przyswoi słowa z 8 klocków, można poszerzyć jego wiedzę, dokupując dodatkowe zestawy kompatybilne ze stacyjką: 10 klocków ze zwierzątkami lub liczbami albo 4 z różnymi typami jedzenia lub podstawowymi kształtami.

Movi Mistrz zabawy od Fisher Price (FKC36)

Cześć jestem Movi! Pobawmy się! – takim hasłem wita dzieci kandydat na ich nowego interaktywnego przyjaciela. Ten posiadający 360-stopniowy zakres ruchu robot został stworzony po to, by uczyć najmłodszych kluczowych umiejętności. Słuchanie ze zrozumieniem czy podejmowanie decyzji to zdolności, które będą im niezbędne zarówno w szkole, jak i codziennym życiu. Movi podczas aktywnej zabawy uczy przestrzegania instrukcji, słuchania i wykonywania poleceń, czyli wszystkiego, co będzie od szkrabów wymagane, gdy rozpoczną swoją edukację. Dzieci wszystkie nowe umiejętności przyswajają w rytmie wesołych, aktywizujących gier, a więc w sposób najbardziej dla nich efektywny. Dodatkowo przyjazny wygląd robota, który prezentuje aż 60 różnych minek w 3 kolorach, wzbudza sympatię, zachęcając do wspólnego spędzania czasu. Przedszkolakom spodoba się również fakt, że Movi, w zależności od rodzaju zabawy, tańczy lub porusza się w rytmie wydawanych poleceń. Jeżdżąc po całym pokoju, motywuje malucha do naśladowania i wspólnych „szaleństw”. Szkraby do dyspozycji mają aż 6 różnorodnych gier w obrębie 3 trybów: Zabawa z alfabetem, Ruchy i kształty, Nauka i zabawa. Każda z nich rozwija w maluchach inne umiejętności. Jedne motywują dziecko do udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie, np. Jaki kształt ma pomarańcza?, Jakie zwierzątko udaję? Szkrab przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na głowie robota decyduje o udzieleniu odpowiedzi. Jeśli jest ona prawidłowa, Movi nagradza malucha pochwałą, co jest zachętą do dalszej gry. Inne tryby uczą słuchania ze zrozumieniem i wykonywania precyzyjnych poleceń np. Gdy powiem „Movi mówi” to zrób, o co proszę, ale jeśli nie powiem „Movi mówi”, nie ruszaj się! Każdej z zabaw towarzyszy również element poznawczy. Robot uczy dzieci alfabetu oraz nazw kształtów, rysując je jednocześnie swoim ruchem na dywanie, co pozwala szkrabom łatwiej je sobie wyobrazić i zapamiętać.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat