Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

Jaka zabawka na biegunach dla Twojego dziecka?

Artykuł

Wspieranie rozwoju motorycznego dziecka nie jest łatwym zadaniem. Łatwo jest zachłysnąć się postępami, jakie czyni maluch.

Zabawka na biegunach
Autor: Materiał zewnętrzny

Jak wybierać zabawki na biegunach, aby były pomocne i pozytywnie wpływały na rozwój dziecka?

Zachować umiar

Mając wokół tak szeroką ofertę rozmaitych zabawek dla dzieci, jaką prezentują sklepy z tymi produktami, łatwo się zagubić i łatwo o podejmowanie nie do końca trafionych wyborów. Dlatego tak ważne jest zachowanie umiaru. W tym znaczeniu, umiar to nie tylko rozwaga w ilości kupowanych zabawek, ale także ostrożność przy ich wybieraniu. Zabawki kuszą kolorami i funkcjonalnościami, które są nie zawsze odpowiednie do wieku, potrzeb i możliwości Twojego dziecka nawet, jeżeli ich producent twierdzi inaczej. Zanim więc podejmiesz decyzję o zakupie kolejnego gadżetu, mającego wspierać rozwój Twojego dziecka zastanów się, czy na pewno maluch ma właśnie takie potrzeby i czy na pewno poradzi sobie z obsługą zabawki?

Kolejną ważną rzeczą, na którą należy zwracać uwagę podczas wybierania zabawek, jest to, aby nie zakłócić naturalnego trybu rozwoju dziecka. Jeżeli Twoje dziecko samo jeszcze nie wstaje, nie staraj się przyspieszyć tego procesu. Mimo, że nie możesz się doczekać, aż maluch będzie radośnie biegał od pokoju do pokoju, to z całą pewnością Twoja cierpliwość odegra tu kluczową rolę. Wszystko w swoim czasie. Jeżeli martwisz się, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo – zasięgnij porady pediatry. To najlepszy sposób na rozwianie wątpliwości.

Zabawki bujane a rozwój dziecka

Rozwój motoryki u dziecka to proces złożony. Składa się na niego wiele czynników, obejmujących obszary niemal całego organizmu dziecka. Od prawidłowego chwytania, przez prawidłową postawę, aż po prawidłowe funkcjonowanie błędnika. Warto zapewnić dziecku pomoce, dzięki którym praca nad równowagą stanie się łatwiejsza, bardziej efektywna i przy okazji przyniesie wiele radości.

Zabawki wyposażone w płozy, czyli tzw. zabawki na biegunach, stymulują układ przedsionkowy mózgu, który wpływa na cały układ nerwowy człowieka. Nie ma znaczenia, czy będzie to tradycyjny konik na biegunach, krówka, czy postać z ulubionej bajki. Liczy się sposób konstrukcji zabawki. Gdy dziecko było jeszcze w brzuchu, kołysanie miało wpływ przede wszystkim kojący nerwy i dawało poczucie bezpieczeństwa. Było tak również przez pierwszych kilka tygodni dziecka. Z czasem kołysanie nabiera również innego znaczenia. Wpływa ono bowiem na poprawę koordynacji ruchowej dziecka i pomaga mu lepiej poznawać możliwości własnego ciała, kształtując także prawidłową postawę. Dziecko skoordynowane ruchomo ma zdecydowanie większa łatwość poruszania się, jest bardziej sprawne fizycznie i szybsze. Ponadto, zabawa na bujanych zabawkach poprawia także koncentrację, co ma istotne przełożenie na wszystkie pozostałe aspekty życia małego człowieka.

Rodzaje zabawek na biegunach

Wybierając zabawkę bujaną dla dziecka, zwróć przede wszystkim uwagę na zabezpieczenie drobnych elementów, sposób wykonania i przyznane zabawce certyfikaty. Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo malucha. Ważne jest także, aby zabawka nie była zbyt wysoka ani zbyt niska względem wzrostu twojego szkraba.

Rynek zabawek obfituje w niemal nieskończony wybór bujanych zabawek. Nie musisz kupować klasycznego konika na biegunach – choć u wielu dorosłych przywołuje on niezwykle przyjemne wspomnienia. Jeśli twoje dziecko uwielbia Kucyki Pony, auta, samoloty albo krówki, zakup takiej postaci na biegunach nie powinien stanowić większego problemu.

Źródło: ZabawkaiWyprawka.pl - Sklep dziecięcy z zabawkami

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat