Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Jak zorganizować niezapomnianą imprezę urodzinową dla dziecka?

Artykuł

To pytanie zadają sobie setki rodziców na całym świecie, ponieważ każdemu z nich zależy na zapewnieniu wspaniałych wrażeń dla swoich dzieci, a zwłaszcza w dniu ich urodzin.

Niezapomniana impreza urodzinowa dziecko
Autor: Materiał zewnętrzny

Większość z nich zastanawia się również nad niebanalnymi pomysłami, które mogłyby nie tylko zaskoczyć ich córkę bądź syna, ale również pozostałych gości, dlatego podpowiadamy jak zorganizować podobne przyjęcie.

Lista gości

W zależności od wieku Twojego dziecko, dobrze jest rozpatrzyć listę potencjalnych gości, żeby mniej więcej wiedzieć jakiej ilości można spodziewać się na urodzinach, a co za tym idzie również móc obliczyć wstępny budżet i zaplanować miejsce wydarzenia. W przypadku mniejszych dzieci w wieku przedszkolnym radzimy zaprosić najbliższe towarzystwo, z którym nasz syn czy córka najlepiej się dogaduje, aczkolwiek należy brać poprawkę na dodatkową lub zmniejszoną ilość osób, gdyż dzieci godzą i sprzeczają niemal codziennie, więc nigdy nie wiadomo jaka ilość zostanie ostatecznie. O wiele łatwiej jest przy organizacji przyjęcia dla starszaków, gdyż mają bardziej sprecyzowane preferencje, co do gości obowiązkowych.

Jednocześnie trzeba pomyśleć nad zaproszeniem rodziny, a szczególnie z małymi dziećmi, by mogły również skorzystać z wielu atrakcji. W momencie, gdy podejmiemy decyzję dobrze jest także pomyśleć nad zaproszeniami, które mogą być świetnym pretekstem do wspólnego ich stworzenia. Wówczas Twoje dziecko może dodatkowo poczuć się zaangażowane w organizację wydarzenia i poczuć się bardziej docenionym.

Motyw przewodni

Po ustaleniu listy gości można zastanowić się razem nad tematyką imprezy, co zawsze sprawdza się w przypadku wydarzeń dziecięcych. Wtenczas wszyscy mogą świetnie się bawić i przebrać, co znacznie umila spędzany czas. Motyw przewodni można określić według upodobań dziecka, który powinien być związany z jego pasją, zainteresowaniami, ulubionym bohaterem z bajki czy też innymi kwestiami, które trafiły zdecydowanie w gust Twojego dziecka. Dopiero po obraniu tematyki można zacząć planować przebranie oraz atrakcje, które koniecznie muszą towarzyszyć na każdej imprezie urodzinowej.

Właśnie kluczowym punktem przyjęcia są gry i zabawy, które można wymyślić samodzielnie, ale również skorzystać z licznych podpowiedzi w internecie, gdzie powstały nawet osobny portale przeznaczone do wymieniania się pomysłami na interakcję w grupach. Ważnym jest, aby zapewnić rozrywkę zarówno dzieciom starszym, jak i młodszych, a także dziewczynkom i chłopakom. Najlepiej wszyscy bawią się, kiedy mogą uczestniczyć w zabawach bez jakichkolwiek ograniczeń. Wiadomo w razie, gdy dzieci nie znają się dobrze trzeba wpierw zainicjować poznanie się poprzez różne konkursy i inne śmieszne konkurencje, by początkowo przełamać nieśmiałość.

Miejsce przyjęcia

Bezpieczną lokalizacją z pewnością będzie dom, gdzie masz wszystko pod ręką i jednocześnie swobodnie możesz organizować różne zabawy na własną odpowiedzialność, gdzie nie trzeba martwić się o wypożyczony sprzęt czy uciekający czas. Jednakże i to rozwiązanie ma swoje minusy, ponieważ nie każdy ma możliwość zorganizowania imprezy we własnym mieszkaniu, dlatego warto zastanowić się nad innymi opcjami.

Doskonałą inspiracją może być park trampolin w Walencji, gdzie urządzane są również przyjęcia urodzinowe i innego rodzaju imprezy integracyjne. Wówczas wszyscy mają możliwość skakania, przewracania się i wykonywania wielu pozycji w sposób bezpieczny i przede wszystkim frywolny. Zachęcamy do szukania podobnych atrakcji w pobliżu miejsca zamieszkania, by móc zagwarantować dzieciakom niesamowite emocje. Inną propozycją może być park rozrywki czy też aquapark, ale tylko pod warunkiem dodatkowego opiekuna i zapewnienia, że wszystkie dzieci potrafią doskonale pływać. W sezonie letnim natomiast polecamy przyjęcia w plenerze, które umożliwiają aranżację jeszcze innych atrakcji, które mogą przyciągnąć uwagę gości, a przede wszystkim solenizanta. Nie wolno zapominać o jubilacie, dlatego przypominamy raz jeszcze o konsultowaniu się ze swoim dzieckiem i braniu pod uwagę również jego opinii, które mogą okazać się równie pomysłowe i niezbędne.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat