Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Jak znaleźć idealny prezent świąteczny dla dziecka?

Artykuł

Święta coraz bliżej, a znalezienie idealnego prezentu dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. Wybór zabawek dostępnych na rynku jest ogromny.

Jak znalexc idealny prezent
Autor: Materiały prasowe

Warto jednak zastanowić się nad zakupem upominku, który nie tylko sprawi najmłodszym radość, ale będzie miał także wartość edukacyjną.

Z roku na rok, propozycji prezentów dla dzieci jest coraz więcej. Na sklepowych półkach dostępne są najnowsze modele samochodów, lalki inspirowane postaciami z bajek czy gadżety elektroniczne. Różnorodność produktów sprawia, że rodzice, dziadkowie czy inni darczyńcy mogą poczuć się zagubieni. Warto jednak zatrzymać się na chwilę w gąszczu kolorowych oraz święcących zabawek i odpowiednio wcześnie przemyśleć prezent dla dziecka. Zamiast bezrefleksyjnych zakupów można wybrać takie upominki, które nie będą zalegały na półkach, a okażą się świetnymi zabawkami wspomagającymi rozwój najmłodszych.

Jako darczyńcy, kupujący prezent świąteczny, powinniśmy mieć na uwadze oczekiwania dziecka. Pamiętajmy, że najmłodsi często ulegają przekazom reklamowym czy sugestiom rówieśników i na tej podstawie kształtują swoje marzenia. Warto więc wybrać prezent, który nie znudzi się dziecku w przeciągu kilku dni. Kupując zabawkę należy rozważyć również wiek i zainteresowania pociechy. Odpowiednio dobrane zabawki dają nie tylko więcej radości z zabawy, ale także mogą przyczynić się do pobudzania kreatywności dziecka – mówi Elżbieta Cichorek, ekspert MathRiders.

Rozwijają, bawią i uczą

Kreatywne zabawki to te, które nie narzucają dzieciom jednego rozwiązania czy schematu korzystania. Zalicza się do nich m.in. klocki czy materiały plastyczne. Dzięki nim pociechy mogą uczestniczyć w zabawie, w której ogranicza je jedynie własna wyobraźnia. Za każdym razem najmłodsi mogą stworzyć niepowtarzalne budowle lub ulepić ulubionego superbohatera według własnego pomysłu. Ponadto, to świetna okazja, by porozmawiać z dzieckiem o otaczającym świecie i zachodzących w nim procesach. Kolejną propozycją wartą uwagi są różnego rodzaju gry planszowe, które rozwijają logiczne myślenie maluchów.

Pamiętajmy, że nie trzeba wydawać fortuny, aby jednocześnie sprawić dziecku radość i pobudzać jego rozwój. Popularne gry planszowe, poczynając od tych klasycznych jak: chińczyk, puzzle czy łamigłówki rozwijają wyobraźnię, uczą analitycznego i logicznego myślenia. Poprzez tego typu gry i zabawy dziecko uczy się również tego, czym są zasady i dlaczego należy ich przestrzegać – podkreśla Elżbieta Cichorek.

Coraz popularniejszymi prezentami są także vouchery na zajęcia edukacyjne dla dzieci. Spośród szerokiej oferty można wybrać warsztaty, które dodatkowo rozwiną pasje wśród najmłodszych.

Na terenie całej Polski, organizowane są innowacyjne zajęcia rozwijające umiejętności dzieci w konkretnej dziedzinie. W przypadku szkół matematyki MathRiders każde dziecko ma możliwość uczestniczenia w bezpłatnej lekcji, po której może zdecydować czy chce uczestniczyć w nich regularnie. Różnorodne warsztaty łączące zabawę z nauką są często dostępne także dla dzieci w wieku przedszkolnym. To świetna alternatywa dla spędzania czasu przed ekranem komputera czy telewizora – podsumowuje Elżbieta Cichorek.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat