Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Jak wybrać drzwi do pokoju dziecka?

Artykuł

Urządzanie pokoju dziecięcego to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu każdego rodzica.

Drzwi pokoj dziecka
Autor: Materiał zewnętrzny

Choć kupowanie mebli oraz dodatków, a także wybieranie koloru ścian może na początku sprawić kłopot, później przywołuje same miłe wspomnienia. W trakcie aranżacji pokoju dla malucha warto zastanowić się również nad zmianą drzwi. Jak wybrać te najlepsze? Poznaj najważniejsze wskazówki.

Drzwi do pokoju dziecięcego to bardzo ważny element całej przestrzeni poświęconej maluchowi. Pozwalają one wygłuszyć dźwięki z pokoju dziennego, kuchni czy łazienki, aby nie docierały do sypialni malucha, gdy ten już śpi. Dzięki temu utworzysz dla malucha komfortowy i cichy zakątek. Jakie więc powinny być idealne drzwi do pokoju dziecka? Zobacz 3 rzeczy, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Z jakiego materiału są drzwi? Czy tylko drewno się sprawdzi?

Drzwi drewniane cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób urządzających lub remontujących dom, głównie ze względu na wytrzymałość tego materiału. Nie jest to jednak jedyna opcja, którą rodzice mogą wykorzystać w pokoju dziecięcym. W pokoju malucha sprawdzą się również drzwi laminowane z okleiną, dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Szeroki wybór kolorów pozwoli Ci dobrać skrzydła, które pasują zarówno do aranżacji dziecięcego pokoju, jak i pozostałych pomieszczeń domu.

Przeszklenia – czy są potrzebne?

Kolejną ważną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, są przeszklenia. Być może myślisz, że drzwi do pokoju dziecięcego powinny mieć szyby, ponieważ dzięki nim możesz kontrolować to, co dzieje się w sypialni malucha. Zwróć jednak uwagę, że z powodu przeszkleń drzwi są mniej wygłuszone i do pokoju dziecka dociera więcej dźwięków. Duże szyby mogą także przeszkadzać dziecku w zaśnięciu, szczególnie wtedy, gdy w hallu, przedpokoju czy salonie będzie włączone światło. Jeśli jednak nadal zależy Ci na wstawieniu drzwi ze szklanymi elementami, postaraj się wybrać takie, które mają jedynie małe, mleczne okienka, dające dziecku znacznie więcej prywatności niż duże szyby.

Jakie klamki będą najlepsze do pokoju dziecięcego?

Ostatnią rzeczą przy wyborze drzwi do pokoju dziecięcego, na którą warto zwrócić uwagę, jest klamka. Ten drobny i niepozorny element decyduje bowiem, czy skrzydła są wygodne w obsłudze i bezpieczne. Klamki drzwi do pokoju dziecięcego powinny mieć okrągły kształt, pozbawiony ostrych kantów. Dotyczy to zwłaszcza skrzydeł do pokoju dziecka, które już chodzi i może uderzyć się głową w klamkę. Ważne, żeby klamka nie była też zbyt duża i ciężka, aby dziecko mogło łatwo ją chwycić.

Zwróć jeszcze uwagę, czy mechanizm klamki do pokoju dziecięcego posiada zamek. Do sypialni małych dzieci lepiej wybierać klamki bez zamka, ponieważ dzięki temu nie musisz się martwić, że Twoja pociecha zamknie się w pokoju od środka. Gdy Twoje dziecko urośnie, będziesz mógł zamontować mu zamek, a tym samym podkreślisz, że akceptujesz jego coraz większą potrzebę niezależności i prywatności.

Zobacz akcesoria do drzwi na stronie Dobre Dla Domu >>

Znasz już podstawowe wskazówki, którymi warto się kierować w trakcie wybierania drzwi wewnętrznych do pokoju dziecka. Teraz czas na wybór konkretnego modelu. Szeroką gamę różnego rodzaju skrzydeł znajdziesz na stronie www.ddd.com.pl.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat