Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

"Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ograniczać" Jeannine Mik i Sandra Teml-Jetter

Artykuł

„Chcemy cię zachęcić – zacznij działać, poznaj siebie i skonfrontuj się ze sobą. Zmieniaj się. Tak długo, aż będzie to dla ciebie miłe. Autentyczne. Aż będziesz sobą.” J. Mik i S. Teml-Jetter

Jak nie bac sie o swoje dziecko
Autor: Materiały prasowe

Twoje dzieci potrzebują Cię jako stabilnego dorosłego. Nawet, a szczególnie wtedy, gdy sprawy stają się trudne! Jak zatem pokonać własne rodzicielskie lęki i zmartwienia? Nowa książka Jeannine Mik i Sandry Teml-Jetter, autorek bestsellerowego „Mamo, nie krzycz” pokazuje jak zmienić siebie, nie zmieniając swojego dziecka oraz jak stać się swoim własnym sojusznikiem w trudnym procesie wychowawczym. „Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ogarniczać” w księgarniach już 27 września!

Czy jestem wystarczająco dobrym rodzicem? Czemu tak bardzo się boję? Czy nie powtarzam błędów swojej matki? W codziennym życiu rodzice spotykają się z różnymi trudnymi sytuacjami, takimi jak strach przed niepowodzeniami czy lęk o przyszłość swoją i swojego dziecka. Aby dobrze sobie z nimi poradzić potrzebują impulsów do refleksji i natychmiastowej pomocy w uporaniu się ze niepokojem i paniką. Książka „Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ogarniczać” jest remedium na te problemy.

Dzięki niej rodzice mogą uwierzyć, że nie są sami z wyzwaniami i nauczyć się m.in. jak:

  • nie żyć ograniczanym przez innych ludzi,
  • traktować lęki jako doradców, a nie wrogów,
  • żyć w szczerości ze sobą i nie robić rzeczy, do których nie jesteśmy przekonani
  • rozpoznawać sygnały niepokoju i lęku płynące z organizmu
  • nie “zarazić się” burzą, która szaleje we wnętrzu dziecka, kiedy jest rozczarowane, złe lub smutne

Praktyczny poradnik składa się z trzech części, dzięki którym czytelnik przyswoi wiedzę w przystępny sposób. Oprócz wyżej wymienionych zagadnień w książce znajdują się rozważania na temat wpływu domu rodzinnego na nasze funkcjonowanie w dorosłym życiu i na kontakty z dziećmi. Autorki zachęcają również do przyjrzenia się swoim relacjom z innymi ludźmi oraz do zrozumienia własnych poglądów na najważniejsze tematy w naszym życiu: seksu i stosunków partnerskich, pieniędzy, wychowania oraz kontaktów z rodzicami/teściami.

Rolą opiekuna jest towarzyszenie dzieciom przy zachowaniu wewnętrznej równowagi i reagowanie jak najlepiej w sytuacjach kryzysowych. Tylko jeśli wiemy, jakie myśli, wątpliwości i wewnętrzne postawy nami kierują możemy być takimi rodzicami, jakimi naprawdę chcemy być. „Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ogarniczać” to rodzicielska lektura obowiązkowa!

Jeannine Mik to dyplomowana trenerka komunikacji. Od 2003 roku prowadzi blog, na którym publikuje artykuły poświęcone świadomemu rodzicielstwu i stylowi wychowania inspirowanemu metodą Montessori. Przyświeca jej cel, by dzieci były traktowane przez rodziców z szacunkiem oraz zrozumieniem. Młodszy wiek nie stanowi bowiem o ich niższej wartości.
Sandra Teml-Jetter jest coachką par oraz doradczynią rodzinną. Ukończyła w tym zakresie wiele specjalistycznych kursów i szkoleń, m.in. prowadzonych przez Jespera Juula (familylab). Prowadzi własną praktykę terapeutyczną i jest zdecydowaną orędownikiczką pozytywnego rozwoju emocjonalnego w rodzinie.

Tytuł: „Jak nie bać się o swoje dziecko i go nie ogarniczać”
Autorki: Jeannine Mik i Sandra Teml-Jetter
Premiera: 27.09.2023
MUZA SA

 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat