Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Jak jeździć bezpiecznie w samochodzie podczas ciąży?

Artykuł

Okres prenatalny jest dla dziecka dobrym czasem na poznanie dźwięków auta, które po porodzie okażą się znajome, zatem nie wywołają niepokoju.

Bezpiecznie samochod ciaza popr
Autor: Materiały zewnętrzne

Dlaczego piszemy o tym w ramach artykułów dotyczących fotelików samochodowych?

Aby dziecko mogło podróżować w foteliku samochodowym, najpierw powinno przeżyć bezpiecznie okres prenatalny. Bez względu na to, czy kobieta jest kierowcą, czy pasażerem, powinna w momencie powiększania się brzucha, zadbać o odpowiednie zapięcie. Są nim specjalnie przystosowane adaptery, w jakie trzeba się na czas ciąży zaopatrzyć. Pozwalają one zapiąć się w prawidłowy sposób i jednocześnie ominąć brzuch.

Naprężenie standardowo zapiętego pasa podczas wypadku może spowodować nacisk na łożysko i płód, a tym samym go uszkodzić.

Zasady podróżowania samochodem dla kobiet w ciąży

  • Puchowe kurtki i obszerne swetry najlepiej zdjąć przed zajęciem siedzenia w samochodzie. Zapewnia to skuteczną ochronę matki i dziecka, dodatkowo daje gwarancję odpowiedniej mocy zapięcia.
  • Gdy ciężarna jest kierowcą, powinna zwrócić uwagę na to, czy kierownica nie dotyka brzucha. Należy wówczas tak ustawić siedzenie i wyregulować kierownicę, aby było wygodnie, bez ucisku i została zachowana swoboda ruchów. Przyjmuje się, że ok. 25 cm to idealna odległość kierownicy od brzucha.
  • Ważne jest, aby plecy były oparte i ramiona wyprostowane, to nie zawsze jest najbardziej komfortowa pozycja, ale jest to prawidłowe i bezpieczne ułożenie sylwetki.
  • Pas bezpieczeństwa powinien przechodzić pod brzuchem, przez miednicę i biodra. Takie ułożenie pasa gwarantują adaptery dedykowane kobietom w ciąży.
  • Pas bezpieczeństwa nie powinien opasać brzucha, ryzyko urazu jest wtedy bardzo wysokie.
  • Po zapięciu pasa należy go dobrze dopasować/dociągnąć.

W sprzedaży są podkładki pod pośladki z adapterami. Adapter przesuwa pas bezpieczeństwa pod brzuch, dzięki czemu uciska jedynie miednicę, dając bezpieczeństwo i komfort podróży i matce, i dziecku. Niezbędne akcesoria do podróży dla kobiet, niemowląt i dzieci są dostępne pod adresem http://www.babyland.pl/pl/list/foteliki-samochodowe

Uwaga dla mam karmiących

Okres laktacji bywa uciążliwy dla kobiety. Jeśli jeździ wówczas dość często samochodem, powinna pamiętać o podstawowej zasadzie zapinania pasów. Pasy bezpieczeństwa powinny przebiegać przez środek mostka, czyli między piersiami. To po pierwsze poprawne a po drugie - nie powoduje dyskomfortu wywołanego uciskiem na powiększone i obolałe w okresie karmienia piersi.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 3 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat