Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Zdrowie

Inhalacja u dzieci – dlaczego warto ją stosować?

Artykuł

Kiedy maluszek cierpi z powodu kaszlu lub kataru i nie jest w stanie przełknąć tabletki na przeziębienie, z pomocą przychodzą inhalacje.

Inhalacja dzeci
Autor: Materiały zewnętrzne

Inhalacje pomagają w zwalczaniu oznak infekcji i przywracają dziecku spokój.

Korzyści z inhalacji  

Jedną z głównych zalet przeprowadzania inhalacji w warunkach domowych jest to, że wspomagają one proces naturalnego samoleczenia organizmu i działają miejscowo na źródło problemu. Lecznicze substancje są podane bezpośrednio do układu oddechowego, a to oznacza, że żołądek nie jest niepotrzebnie obciążany. Wziewny sposób podania leków wyróżnia się sporą skutecznością, ponieważ trafią tam, gdzie powinny i szybko zwalczają chorobę. Inhalatory dla dzieci to skuteczna broń w walce z objawami przeziębienia, ze skutkami zanieczyszczeń w powietrzu, a także wygodny sposób na podanie leków rozkurczowych przepisanych przez lekarza. Inhalacje służą także do nawilżania dróg oddechowych za pomocą soli fizjologicznej oraz minimalizują ryzyko wystąpienia reakcji ubocznych związanych z antybiotykoterapią.

Kiedy stosować inhalacje?

Wskazaniem do stosowania inhalacji są następujące czynniki:

  • alergie,
  • infekcje górnych dróg oddechowych (katar, kaszel),
  • zapalenie oskrzeli i zatok,
  • astma.

W przypadku inhalacji sterydami (które są wskazane w czasie przewlekłych chorób, duszności, astmy), pamiętaj, by nie inhalować dziecka bezpośrednio po posiłku, ponieważ może się to skończyć wywołaniem wymiotów.

Substancje lecznicze do inhalacji

Do przeprowadzania inhalowania można wykorzystać wiele różnych substancji, również tych dostępnych bez recepty. Co oczywiste, substancje przepisane przez lekarza, muszą być podawane dziecku zgodnie ze wskazaniem. Do popularnych substancji należą zioła (np. rumianek, szałwia, lawenda) oraz olejki eteryczne (eukaliptusowy, sosnowy, tymiankowy). W aptece możesz dostać także specjalne krople do inhalacji w warunkach domowych.

Kiedy zasięgnąć porady lekarskiej?

O ile inhalacje przy użyciu soli fizjologicznej są bezpieczne i nie powinny budzić w nas niepokoju, o tyle inne środki do nebulizacji wymagają konsultacji lekarskiej. Wymóg ten obejmuje leki wykrztuśne, przeciwzapalne i działające rozkurczowo na drogi oddechowe.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.8/5. Oceniono 1 raz.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat