Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Dzieci są szczególnie narażone na zanieczyszczenie powietrza

Artykuł

Gdy pojawia się smog lub wyraźnie rośnie stężenie substancji szkodliwych we wdychanym powietrzu, w pierwszej kolejności nasilenie objawów podrażnienia układu oddechowego pojawia się u dzieci.

Dzieci narazone zanieczyszczenie powietrza
Autor: Materiały prasowe

Dlaczego ich młode organizmy są tak bardzo zagrożone i jak chronić dzieci przed zanieczyszczeniami powietrza?

Zanieczyszczenia powietrza zwane smogiem nie są tylko wymysłem mediów- niestety stanowią realne zagrożenie dla naszego zdrowia, a przede wszystkim zdrowia osób starszych i dzieci. Z czego to wynika? Dlaczego dzieci są tak bardzo narażone? - Dzieci charakteryzuje większa wentylacja minutowa, czyli większa liczba oddechów na minutę w po-równaniu do dorosłych. Tym samym w ciągu minuty aspirują więcej substancji toksycznych do dróg oddechowych – tłumaczy dr hab. n. med. Wojciech Feleszko z Kliniki Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego WUM. Badania pokazują, że podczas alarmów smogowych o 11,6% wzrasta częstotliwość zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej . Smog ma wpływ na rozwijający się układ oddechowy dzieci. - Rozwój płuc trwa u dzieci do 6-8 roku życia. Każde narażenie na toksyczne związki w tym okresie skutkuje upośledzonym rozwojem, który wpływa na funkcję układu oddechowego w późniejszym wieku (do dorosłości) - dodaje dr Feleszko. Podobny skutek może odnieść także toksyczne powietrze, powiedzmy z dymu papierosowego wdychane przez mamy spodziewające się dziecka. Ponadto dzieci mają nie w pełni wykształcony układ odpornościowy, co dodatkowo zwiększa podatność organizmu na toksyczny wpływ zanieczyszczeń dostających się do śluzówki, a co za tym idzie – większą liczbę sezonowych zakażeń. 

Wydaje się, że najlepszą obroną przed smogiem byłoby zamknięcie okien i schowanie się w domu. Niestety nie zawsze jesteśmy bezpieczni także tam, gdyż zanieczyszczenia atmosferyczne poprzez okna czy wentylację przedostają się do pomieszczeń. Jak zatem można pomóc sobie i dziecku oddychać zdrowszym powietrzem? Oczywiście warto wspierać aktywności na rzecz profilaktyki generalnej, ale należy też wziąć sprawy w swoje ręce i wyposażyć dom w odpowiedni oczyszczacz powietrza. Wtedy można też pozostawać w domu i unikać podróży w okresach największego zagrożenia smogiem..

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie całej rodziny, wybierz sprawdzony oczyszczacz powietrza z wieloetapowym systemem filtracji, np. Philips AC2889/10. Oczyszczanie jest naturalne, bez jonów, ozonu i środków chemicznych. Oczyszczacz AC2889 automatycznie monitoruje, reaguje i oczyszcza powietrze nawet z najdrobniejszych cząsteczek dzięki opatentowanej technologii AeraSense Czujnik na bieżąco informuje o jakości powietrza, a Ty możesz zobaczyć to na wyświetlaczu oraz 4-stopniowym wskaźniku kolorów.

Oczyszczaczem AC2889 można sterować z dowolnego miejsca za pomocą łatwej w użyciu aplikacji Air Matters. Jest to jedyna aplikacja jakości powietrza, która dostarcza kompleksowych informacji pomagających w kontrolowaniu jakości powietrza zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Aplikacja pokazuje poziom zanieczyszczania powietrza w Twoim domu, a także na zewnątrz oraz natężenie pyłków w danym mieście. Pozwala to zminimalizować ryzyko narażenia na toksyczne związki występujące w powietrzu i zagrażające przede wszystkim dzieciom.

Rekomendowane ceny oczyszczaczy Philips wynoszą:
AC3259/10 - 2400,00 pln
AC3256/10 - 2149,00 pln
AC2889/10 - 2000,00 pln.
AC2887/10 - 1569,00 pln
AC1215/10 - 1400,00 pln
AC4080/10 oczyszczacz i nawilżacz 2w1 - 1699,00 pln

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat