Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Dobra organizacja w życiu młodej mamy

Artykuł

Wykorzystaj sprawdzone sposoby na lepszą organizację czasu i zadań w nowej rzeczywistości z maluszkiem. Sama zobaczysz, ile może to ułatwić.

Dobra organizacja mloda mama
Autor: Materiały prasowe

9 miesięcy oczekiwań i wreszcie maluszek jest już z Wami na świecie. Bycie mamą niemowlaka to bez wątpienia cudowne doświadczenie, ale sama dobrze wiesz, że bywa ciężko. Znajome opowiadały, że dziecko będzie słodko spało, a Ty wreszcie nadrobisz zaległości w serialach i książkach? Jeśli rzeczywiście tak masz, to jesteś szczęściarą, ale co, jeśli jednak nic z tego, a Ty po prostu nie nadążasz? Spokojnie - weź kilka głębokich oddechów i skorzystaj ze sprawdzonych porad, a z pewnością uda Ci się wygospodarować kilka chwil dla siebie.

Niewątpliwie rutyna jest sprzymierzeńcem młodych rodziców. Staraj się jak najlepiej poznać potrzeby swojego maluszka i monitoruj np. czas, gdy staje się głodny, kiedy zasypia, by później móc planować te aktywności w ciągu dnia. Z pomocą przychodzi tu bezpłatna aplikacja uGrow, która ułatwia opiekę nad maluszkiem i pozwala zapisywać wszystkie cenne informacje na jednej poręcznej osi czasu. Dzięki temu będziesz cieszyć się odrobiną przewidywalności w nowej rzeczywistości z dzieckiem.

Staraj się planować swój dzień, ale ustalaj sobie realistyczne cele i priorytety. Na początku może nie być ich zbyt wiele. Skup się na maluszku i nie myśl o sprzątaniu mieszkania czy myciu naczyń. Nie rób też sobie wymówek, gdy piętrzy się góra prania do wyprasowania lub masz niewyrzucone śmieci. Twoim priorytetem jest w tym momencie troska o dziecko.

Dobrym pomysłem jest także organizacja przestrzeni wokół, usprawnienie sposobu sprzątania i pozbycie się niepotrzebnych rzeczy. Z kolei to, co jest najbardziej przydatne, trzymaj na wierzchu. Gdy wszystko będzie na swoim miejscu, zaoszczędzisz też czas na niepotrzebnym szukaniu.

Innym z sekretów dobrej organizacji jest przygotowanie odpowiednich zapasów wszystkiego, co może Ci być potrzebne jak: pieluchy, chusteczki, ubrania na zmianę. Regularnie sprawdzaj i uzupełniaj swoje zapasy.

Pamiętaj, że zapasy dotyczą także jedzenia. Z pomocą karmiącej mamie przychodzi laktator, np. wygodny laktator manualny Philips Avent Natural SCF330. Gdy musisz wyjść i nie możesz nakarmić maluszka, odciągnięte mleko mamy w buteleczce może podać ktoś z Twoich bliskich. W ten sposób masz pewność, że dajesz dziecku najzdrowszy pokarm, nawet, gdy akurat nie możesz być przy nim. A jeśli malec jest większy i nie karmisz go już piersią pomyśl o zapasach posiłków. Oczywiście zamiast kupować słoiczki, przygotowuj dla dziecka zdrowe posiłki samodzielnie, ale od razu w większych ilościach. Następnie możesz je porcjować i zamrażać. Wiedząc że masz zapas zdrowych i pożywnych posiłków dla Twojego maluszka w zamrażarce i planując menu na cały tydzień, będziesz zawsze spokojna o dietę dziecka. Dużym ułatwieniem będzie urządzenie 4w1 SCF875, dzięki któremu w jednym dzbanku znajdziesz wszystko, czego potrzeba, aby przygotować zbilansowane jedzenie dla Twojego malca. Posiłek łatwo ugotujesz na parze, zblendujesz do wybranej konsystencji, ale też podgrzejesz lub rozmrozisz.

Nie wstydź się również prosić i przyjmować pomoc. Oczywiście przede wszystkim powinnaś dzielić się obowiązkami ze swoim partnerem, ale pozwól rodzinie czy gościom np. umyć naczynia, wyprasować ubrania, zrobić zakupy czy po prostu zaopiekować się dzieckiem, jeśli oferują pomoc. Bliscy naprawdę rozumieją jak trudne mogą być pierwsze tygodnie. Pomocna będzie także video niania elektroniczna, np. Philips Avent SCD630, dzięki której będziesz spokojna o maluszka, nie siedząc cały czas przy nim.

W tym wszystkim nie zapominaj też o sobie. Pamiętaj, by spać i odżywiać się zdrowo. Wykorzystuj też czas, gdy maluszek śpi na odpoczynek i rób to, co sprawia Ci przyjemność. Wspólny spacer z dzieckiem czy krótkie ćwiczenia, np. rozciągające też dobrze Ci zrobią.

Rekomendowane ceny wymienionych urządzeń Philips Avent wynoszą:
Laktator manualny SCF330/20 – 229 pln
Urządzenie 4w1 SCF875/02 - 729 pln
Niania elektroniczna SCD630/52 - 989 pln

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat