Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Czy deskorolka jest dobrym prezentem dla 8-latka?

Artykuł

Deskorolka od lat należy do wymarzonych prezentów. Dzieci pragną ją szczególnie, choćby dlatego, że posiadają je już koledzy z klasy czy podwórka.

Deskorolka prezent 8latek
Autor: Materiał zewnętrzny

Wielu rodziców ma jednak wątpliwości, czy deskorolka jest dobrym prezentem dla 8-latka? Czy 8-latek jest dostatecznie sprawny, by być bezpiecznym jeżdżąc na takim szybkim bądź co bądź urządzeniu. Jak sprawić, by jazda na deskorolce przyniosła jak najmniej szkód?

Deskorolka, a inne sporty

Jeżeli ktoś widział 3-letnie, czy nawet 8-letnie dziecko na nartach, ten chyba nigdy nie będzie miał wątpliwości, jak motorycznie sprawne jest dziecko. Widząc gdzieś w górach zjeżdżające na krechę maleństwo trudno jest nie złapać się za głowę. A wbrew pozorom to właśnie dziecko jest najbardziej bezpieczne na nartach, czy na deskorolce, bezpieczniejsze niż nastolatek czy dorosły. Nisko osadzony punktu ciężkości u dziecka, jego naturalna umiejętność balansu sprawia, że nawet gdy dziecko upadnie, to cóż, daleko do ziemi nie ma, a poza tym jego niewielkie jeszcze ciało potrafi naturalnie amortyzować upadek. Dziecko posiada też wyjątkową zdolność szybkiego uczenia się, między innymi dlatego, że nie czuje strachu. Jego niski wzrost chroni go przed strachem przed upadkiem, to dorośli bez przerwy straszą dziecko i wmawiają mu, że upadek jest bolesny, ponieważ dla dorosłego z pewnością jest. Natomiast to nie upadek z nart, łyżew, czy deskorolki będzie straszakiem na dziecko. 

Dlatego najbezpieczniej dla dziecka jest uczenie go jazdy na rolkach, nartach, łyżwach, deskorolce w miarę jak najwcześniej. 

Zasady bezpieczeństwa jazdy na deskorolce

Oczywiście, by jazda 8-latka na deskorolce była bezpieczna, trzeba przestrzegać kilku warunków bezpieczeństwa. Ale to naturalne przy wszystkich sportach. Przede wszystkim należy kupić dziecku deskorolkę przystosowaną do jego wieku. Trudno, prawdopodobnie po roku czy dwóch, trzeba będzie ją zmienić na bardziej zaawansowaną. Ale musi to być jednocześnie prawdziwa deskorolka, a nie zabawka, ponieważ dziecko może się zniechęcić do tej dyscypliny sportu. Dlatego dobrze jest przed zakupem zorientować się w kwestiach czysto technicznych i kupić deskorolkę dostosowaną do wieku i początkowej fazy nauki. 

Razem z deskorolką dla 8-latka, należy kupić wszelkie akcesoria chroniące głowę, kolana i łokcie. To absolutnie niezbędny wydatek i nie wolno na nim oszczędzać. Trzeba od razu założyć, że w na początku nauki na deskorolce nasze dziecko nie raz upadnie. Chociaż wcale tak być nie musi. 

Ważnym elementem bezpiecznej jazdy na deskorolce jest sama nauka jazdy. Optymalnie byłoby, gdyby ktoś doświadczony powoli wpajał dziecku zasady jazdy. To dodatkowa broń rodziców przed strachem, że dziecko może zrobić sobie krzywdę. Profesjonalna nauka jazdy na deskorolce to najlepsza ochrona dziecka przed zagrożeniami wypadku. Warto rozważyć taką możliwość i pokusić się o instruktora czy po prostu doświadczonego już kolegę czy starszego brata. Taka nauka jest bezcenna i może ochronić przede wszystkim przed zarzuceniem tej dyscypliny w ślad za pierwszymi niepowodzeniami. 

Ważnym elementem zapewnienia bezpieczeństwa jest też, przynajmniej na początku, wybór miejsca do nauki jazdy na deskorolce. Najgorszą decyzją jest sprawienie prezentu, a potem pozostawienie dziecka samego, przynajmniej w kwestiach bezpieczeństwa. Dlatego warto zrobić nawet wcześniej rozpoznanie terenu wokół swojego miejsca zamieszkania i zlokalizować bezpieczne i równe powierzchnie do nauki jazdy na deskorolce. 

Świadomość rodzica, że dziecko lubi ten sport i przebywa nawet wiele godzin na powietrzu ćwicząc, powinna zniwelować wszelkie niepokoje. 

Źródło: Manito.pl - Zabawki dla dzieci

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0.75/5. Oceniono 2 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat