Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Żywienie

10. edycja „Mamo, Tato wolę wodę!”

Artykuł

Wystartowała jubileuszowa edycja programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę!”, którego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie przedszkolaków,...

Mamo tato wole wode10
Autor: Materiały prasowe

zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci. Dla wszystkich placówek, które przyłączą się do programu przygotowano aplikację mobilną z wodnym bohaterem Zdrojkiem, scenariusze zajęć oraz konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Organizatorem inicjatywy jest Żywiec Zdrój.

Dla przedszkoli…

Aby dołączyć do „Mamo, Tato, wolę wodę!” należy zarejestrować przedszkole na stronie www.wolewode.pl. Zarejestrowane placówki otrzymają dostęp do materiałów edukacyjnych – opowiadań i scenariuszy zajęć. Każda lekcja to podana w inspirujący sposób porcja wiedzy na temat znaczenia wody dla zdrowia i środowiska naturalnego. Dla 1500 przedszkoli, które zarejestrują się jako pierwsze przygotowano drukowane pakiety materiałów oraz maskotkę Zdrojka. Pozostałe placówki uzyskają dostęp do materiałów poprzez stronę internetową. Interaktywne uzupełnienie zajęć będzie stanowić aplikacja mobilna, w której wodny bohater – Zdrojek – opowie historie, podrzuci zagadki do rozwiązania (reagując przy tym na odpowiedzi) oraz przypomni o piciu wody. Zwieńczeniem 10. edycji programu będzie konkurs, w którym przedszkola będą mogły wygrać wyjątkowe elementy wyposażenia sal przedszkolnych.

…i nie tylko!

Działania programu zostały zaplanowane tak, aby dzieci mogły poznawać „świat wody” nie tylko podczas zajęć w przedszkolu, ale również będąc w domu. Aby wesprzeć rodziców w kształtowaniu u swoich pociech nawyku picia wody i uwrażliwianiu na kwestie ekologii, na stronie internetowej programu przygotowano zakładkę „Dla rodzica”. Znajdują się w niej artykuły eksperckie, pomysły na zabawy oraz sposoby na to, jak zachęcić dziecko do picia wody. Rodzice mogą również korzystać z aplikacji mobilnej programu.

Program „Mamo, tato wolę wodę” jest jednym z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Został zainicjowany przez Żywiec Zdrój w 2009 roku i od tego czasu jest nieprzerwanie prowadzony. Do tej pory w programie, nad którym patronat merytoryczny sprawował Instytut Matki i Dziecka oraz Instytut Żywności i Żywienia wzięło udział prawie 8 000 przedszkoli.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat