Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

9-latka uratowała bliskich przed zaczadzeniem

Artykuł

Dzięki wykonaniu telefonu na numer alarmowy, kilkuletnia Julia z Siemianowic Śląskich zapobiegła rodzinnej tragedii.

9latka uratowala zaczadzenie
Autor: pixabay.com

W domu rodzinnym małej Julii ze Śląska, jakiś czas temu ze starego pieca zaczął ulatniać się czad. W skutek nagromadzenia się niebezpiecznego tlenku węgla, przytomność stracił jej ojciec. Spore stężenie trującego gazu przyczyniło się również do tego, że źle poczuła się 9-letnia Julia oraz jej 12-letnia siostra. Mimo bólu głowy i brzucha, uczennica trzeciej klasy szkoły podstawowej zdołała wybrać jednak numer 112, poinformować odpowiednie służby o zaistniałej sytuacji i poprosić o pomoc. W czasie gdy Julia używała telefonu, jej o 3 lata starsza siostra Natalia otworzyła okna, aby przewietrzyć trochę mieszkanie. Szybki przyjazd ratowników, pomógł zażegnać niebezpieczeństwo poważnego zatrucia się śląskiej rodziny: czadem. Za swoją dzielną postawę obie dziewczynki otrzymały od strażaków dyplomy uznania. W domu państwa Kosmanów niedawno zainstalowano zaś czujnik tlenku węgla.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat