Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Poród

10-latek odebrał poród

Artykuł

10-letni Jayden z USA przez swoją dzielną postawę pomógł przyjść na świat swojemu braciszkowi.

10latek odebral porod
Autor: pixabay.com

Będąca w ciąży z drugim dzieckiem mama kilkuletniego Jaydena niespodziewanie zaczęła rodzić. Znajdowała się wtedy z synem w domu. Podczas porodu wystąpiły komplikacje. Maluch był bowiem ułożony w pozycji, która mogła zagrażać jego życiu. Oczekując na przyjazd karetki, zaniepokojona kobieta poprosiła o pomoc 10-letniego Jaydena, który mimo bardzo trudnej sytuacji nie stracił zimnej krwi i podjął się próby wyciągnięcia noworodka z łona mamy. Chłopiec postępował dokładnie według wskazówek rodzącej. Gdy braciszek Jaydena opuścił w końcu wnętrze ciężarnej, okazało się, że dziecko nie oddycha. Wtedy 10-latek pobiegł do kuchni po urządzenie do udrożnienia dróg oddechowych malucha, z którego korzystała zazwyczaj siostra chłopca. Dzięki wpompowaniu powietrza do nosa i ust noworodka, dziecko zaczęło oddychać. Gdy na miejsce przyjechało pogotowie, przetransportowano maluszka do szpitala. Lekarze, którzy zajęli się noworodkiem, nie mają wątpliwości, że 10-letni Jayden, odbierając poród, uratował życie swojego braciszka. Chłopiec stał się amerykańskim bohaterem.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.4/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat