Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„100 głupich pytań dla bystrzaków” – recenzja

Artykuł

Zbiór stu niemądrych i jednocześnie niebanalnych pytań.

100glupich pytan
Autor: Materiały prasowe

Dzieci zadają kilkadziesiąt pytań dziennie. Każdy rodzic wie, że potrafią być bardzo dociekliwe. Ich wrodzona ciekawość powinna być zaspokajana każdego dnia, ponieważ zapewnia to prawidłowy rozwój psychiczny.

Książka posiada piękną oprawę. Solidna budowa – twarda okładka i kartki z grubszego papieru - gwarantuje wytrzymałość. Jest to duży plus, ponieważ książka jest sporej objętości i z pewnością niejednokrotnie będzie wertowana przez czytelników.

Ta pozycja literacka przeznaczona jest dla starszych dzieci. Zawiera 100 niebanalnych, zdumiewających pytań. Jedno pytanie przypada na dwie strony. Wszystkie odpowiedzi są dokładnie przedstawione, więc samej treści jest sporo. Napisana jest lekko i przyjemnie. Ponadto każda zagadka została zilustrowana bardzo prostym, barwnym rysunkiem. Mali odbiorcy dowiedzą się m.in. po co kurom skrzydła skoro nie latają, ile ziaren piasku jest na ziemi, czy pies może oglądać telewizję.

Pytania na pierwszy rzut oka mogą wydawać się dziwne, zabawne, a nawet nierozsądne. Przyjrzawszy się im bliżej, okazuje się, że nie są takie proste. Niejeden dorosły miałby problem z wytłumaczeniem ich. Odpowiedzi są przedstawione w przystępnej formie, tak aby dziecko je zrozumiało. Te nietypowe zagwozdki wzbudzają zainteresowanie dzieci, poszerzają wiedzę, pobudzają wyobraźnię, rozwijają kreatywność i zapewniają świetną rozrywkę.

Polecam tę książkę wszystkim żądnym wiedzy i ciekawym świata. Główkowanie z tą lekturą jest przyjemne i atrakcyjne. Absurdalne pytania zaskakują i sprawiają, że dzieci chcą poznać odpowiedzi. Książka pomoże zdobyć wiedzę oraz poznać otoczenie.

Stéphane Frattini, „100 głupich pytań dla bystrzaków”, Nasza Księgarnia, Warszawa, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat